Team Scores

Name Score
1. Hilliard Darby (HDA) 234
2. Hilliard Bradley (HBR) 187
3. Lancaster (LAN) 178
4. Pickerington Central (PCE) 169
5. Hilliard Davidson (HDA) 154
6. Gahanna (GAH) 138
7. Grove City (GCI) 98
8. Teays Valley (TVA) 0
Hilliard Bradley Porter Memorial - 106 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 R4 R5 Placement
Julien Kliev - Hilliard Bradley 1000
W (Dec 11-9)
2001
W (Pin 1:09)
3001
L (Pin 0:43)
4000
L (Dec 9-5)
BYE
3
Jacob Hutsler - Lancaster BYE
2000
W (Pin 0:45)
3001
W (Pin 0:43)
4001
W (Pin 1:34)
5000
W (Pin 1:40)
1
Triston Beane - Grove City 1001
W (Pin 1:21)
2000
L (Pin 0:45)
BYE
4000
W (Dec 9-5)
5001
W (Pin 3:59)
2
Marquis Shaw - Hilliard Davidson 1000
L (Dec 11-9)
BYE
3000
W (Pin 1:09)
4001
L (Pin 1:34)
5001
L (Pin 3:59)
4
Xander Ramirez - Hilliard Darby 1001
L (Pin 1:21)
2001
L (Pin 1:09)
3000
L (Pin 1:09)
BYE
5000
L (Pin 1:40)
5
Hilliard Bradley Porter Memorial - 113 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Evan Corea - Hilliard Bradley 1003
W (Dec 9-7)
2003
L (Dec 11-5)
3002
W (Dec 9-6)
2
Alan Morales - Hilliard Davidson 1002
W (Pin 0:51)
2003
W (Dec 11-5)
3003
W (Dec 3-0)
1
Carter Pearson - Gahanna 1002
L (Pin 0:51)
2002
L (Dec 8-6)
3002
L (Dec 9-6)
4
Cade Mills - Hilliard Darby 1003
L (Dec 9-7)
2002
W (Dec 8-6)
3003
L (Dec 3-0)
3
Hilliard Bradley Porter Memorial - 120 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Bo Branson - Pickerington Central 1005
W (Pin 0:45)
2005
W (Tec 15-0)
3004
W (Pin 0:51)
1
Robbie Jones - Hilliard Bradley 1005
L (Pin 0:45)
2004
L (Pin 1:11)
3005
L (Pin 0:36)
4
Nathan Morris - Hilliard Darby 1004
W (Dec 10-4)
2004
W (Pin 1:11)
3004
L (Pin 0:51)
2
David Jordan - Grove City 1004
L (Dec 10-4)
2005
L (Tec 15-0)
3005
W (Pin 0:36)
3
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Chuck Williams - Gahanna BYE
2006
W (Maj 12-4)
3006
L (Maj 13-3)
2
Jackson Kuhn - Grove City 1006
L (Pin 0:47)
2006
L (Maj 12-4)
BYE
3
Aiden Agin - Lancaster 1006
W (Pin 0:47)
BYE
3006
W (Maj 13-3)
1
Bracket After Pool
  •  
  • Bo Branson (PCE)
  • 4002 (Pin 3:36) 
  • Chuck Williams (GAH)
  •  
  •  
  • Aiden Agin (LAN)
  • 4003 (Pin 0:43) 
  • Nathan Morris (HDA)
  •  
  •  
  • Bo Branson (PCE)
  • 5002 (Maj 12-4) 
  • Aiden Agin (LAN)
  •  
  •  
  • Aiden Agin (LAN)
  • 1st
  •  
  •  
  • Chuck Williams (GAH)
  • 5003 (Maj 11-2) 
  • Nathan Morris (HDA)
  •  
  •  
  • Chuck Williams (GAH)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 126 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Jacob Reed - Lancaster 1007
W (Pin 3:12)
2008
W (Pin 1:27)
3008
W (Dec 7-0)
1
Quin Hopping - Hilliard Davidson 1007
L (Pin 3:12)
2007
L (Tec 19-4)
3007
L (Dec 9-6)
4
James Scalf - Grove City 1008
L (Dec 5-4)
2008
L (Pin 1:27)
3007
W (Dec 9-6)
3
Juan Porras - Gahanna 1008
W (Dec 5-4)
2007
W (Tec 19-4)
3008
L (Dec 7-0)
2
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Trevor Mangahas - Pickerington Central BYE
2009
W (Dec 6-4)
3009
W (Tec 16-0)
1
Cole Stevens - Grove City 1009
L (Tec 20-4)
BYE
3009
L (Tec 16-0)
3
Deacon Sawchuk - Hilliard Bradley 1009
W (Tec 20-4)
2009
L (Dec 6-4)
BYE
2
Bracket After Pool
  •  
  • Jacob Reed (LAN)
  • 4004 (Maj 11-2) 
  • Deacon Sawchuk (HBR)
  •  
  •  
  • Trevor Mangahas (PCE)
  • 4005 (Dec 6-2) 
  • Juan Porras (GAH)
  •  
  •  
  • Jacob Reed (LAN)
  • 5004 (Pin 3:00) 
  • Trevor Mangahas (PCE)
  •  
  •  
  • Jacob Reed (LAN)
  • 1st
  •  
  •  
  • Deacon Sawchuk (HBR)
  • 5005 (Dec 6-1) 
  • Juan Porras (GAH)
  •  
  •  
  • Deacon Sawchuk (HBR)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 132 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Cade Ryan - Hilliard Darby 1011
W (Maj 13-5)
2010
W (Pin 2:05)
3011
W (Def)
1
bye - Teays Valley 1010
L (Def)
2011
L (Def)
3011
L (Def)
4
AJ Stoll - Grove City 1010
W (Def)
2010
L (Pin 2:05)
3010
L (Pin 1:53)
3
Brody Chase - Lancaster 1011
L (Maj 13-5)
2011
W (Def)
3010
W (Pin 1:53)
2
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Holden Walters - Pickerington Central BYE
2012
W (Pin 2:35)
3012
L (Pin 2:54)
2
Peyton Archer - Hilliard Bradley 1012
L (Pin 3:48)
2012
L (Pin 2:35)
BYE
3
Cray Miller - Lancaster 1012
W (Pin 3:48)
BYE
3012
W (Pin 2:54)
1
Bracket After Pool
  •  
  • Cade Ryan (HDA)
  • 4006 (Pin 4:49) 
  • Holden Walters (PCE)
  •  
  •  
  • Cray Miller (LAN)
  • 4007 (Dec 5-1) 
  • Brody Chase (LAN)
  •  
  •  
  • Cade Ryan (HDA)
  • 5006 (Pin 3:36) 
  • Cray Miller (LAN)
  •  
  •  
  • Cade Ryan (HDA)
  • 1st
  •  
  •  
  • Holden Walters (PCE)
  • 5007 (Pin 0:52) 
  • Brody Chase (LAN)
  •  
  •  
  • Brody Chase (LAN)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 138 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Zander Ellison - Hilliard Bradley 1014
W (Pin 1:40)
2014
W (Dec 8-7)
3013
W (Pin 1:25)
1
Josiah Bever - Grove City 1013
L (Maj 19-5)
2013
L (Pin 0:58)
3013
L (Pin 1:25)
4
Torian Rachal - Gahanna 1014
L (Pin 1:40)
2013
W (Pin 0:58)
3014
L (For)
3
Titan Johnson - Lancaster 1013
W (Maj 19-5)
2014
L (Dec 8-7)
3014
W (For)
2
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Ben Brown - Hilliard Darby BYE
2015
W (Tec 16-1)
3015
L (Dec 11-10)
2
Carter Wade - Pickerington Central 1015
L (Pin 0:39)
2015
L (Tec 16-1)
BYE
3
Jackson Sowers - Hilliard Davidson 1015
W (Pin 0:39)
BYE
3015
W (Dec 11-10)
1
Bracket After Pool
  •  
  • Zander Ellison (HBR)
  • 4008 (Dec 13-7) 
  • Ben Brown (HDA)
  •  
  •  
  • Jackson Sowers (HDA)
  • 4009 (Pin 3:37) 
  • Titan Johnson (LAN)
  •  
  •  
  • Zander Ellison (HBR)
  • 5008 (Pin 2:56) 
  • Jackson Sowers (HDA)
  •  
  •  
  • Jackson Sowers (HDA)
  • 1st
  •  
  •  
  • Ben Brown (HDA)
  • 5009 (Maj 10-2) 
  • Titan Johnson (LAN)
  •  
  •  
  • Ben Brown (HDA)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 145 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Luke DeWeese - Hilliard Davidson 1016
W (Pin 0:41)
2016
W (Inj)
3016
W (Tec 18-3)
1
Mason Wood - Hilliard Bradley 1016
L (Pin 0:41)
2017
L (Pin 5:40)
3017
W (Inj)
3
Muneeb Ajlouni - Hilliard Darby 1017
W (Maj 11-0)
2017
W (Pin 5:40)
3016
L (Tec 18-3)
2
Blake Benson - Pickerington Central 1017
L (Maj 11-0)
2016
L (Inj)
3017
L (Inj)
4
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Dylan Kankiewicz - Gahanna 1018
W (Pin 5:43)
2018
W (Dec 12-10)
BYE
1
Ty Hedges - Lancaster 1018
L (Pin 5:43)
BYE
3018
L (Pin 0:30)
3
Blake Stevens - Grove City BYE
2018
L (Dec 12-10)
3018
W (Pin 0:30)
2
Bracket After Pool
  •  
  • Luke DeWeese (HDA)
  • 4010 (Pin 1:41) 
  • Blake Stevens (GCI)
  •  
  •  
  • Dylan Kankiewicz (GAH)
  • 4011 (Dec 10-7) 
  • Muneeb Ajlouni (HDA)
  •  
  •  
  • Luke DeWeese (HDA)
  • 5010 (Dec 9-3) 
  • Dylan Kankiewicz (GAH)
  •  
  •  
  • Luke DeWeese (HDA)
  • 1st
  •  
  •  
  • Blake Stevens (GCI)
  • 5011 (Pin 3:15) 
  • Muneeb Ajlouni (HDA)
  •  
  •  
  • Muneeb Ajlouni (HDA)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 152 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Hunter Barker - Grove City 1019
W (Pin 1:35)
2019
W (Tec 19-3)
3019
W (Pin 0:23)
1
Reggie Pace - Gahanna 1020
W (Pin 1:40)
2020
W (Pin 4:21)
3019
L (Pin 0:23)
2
Ryan Brattina - Hilliard Bradley 1019
L (Pin 1:35)
2020
L (Pin 4:21)
3020
L (Pin 4:17)
4
Ethan Hopping - Hilliard Davidson 1020
L (Pin 1:40)
2019
L (Tec 19-3)
3020
W (Pin 4:17)
3
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Sam Pence - Hilliard Darby 1021
L (Dec 8-4)
BYE
3021
W (Dec 8-5)
2
Alex Schmidt - Hilliard Bradley BYE
2021
L (Pin 1:49)
3021
L (Dec 8-5)
3
Marcus Zullo - Pickerington Central 1021
W (Dec 8-4)
2021
W (Pin 1:49)
BYE
1
Bracket After Pool
  •  
  • Hunter Barker (GCI)
  • 4012 (Maj 20-8) 
  • Sam Pence (HDA)
  •  
  •  
  • Marcus Zullo (PCE)
  • 4013 (Pin 1:31) 
  • Reggie Pace (GAH)
  •  
  •  
  • Hunter Barker (GCI)
  • 5012 (Pin 1:02) 
  • Marcus Zullo (PCE)
  •  
  •  
  • Hunter Barker (GCI)
  • 1st
  •  
  •  
  • Sam Pence (HDA)
  • 5013 (Dec 14-11) 
  • Reggie Pace (GAH)
  •  
  •  
  • Sam Pence (HDA)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 160 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Dylan Stang - Lancaster 1022
W (Maj 10-2)
2023
W (Pin 1:33)
3023
W (Pin 5:50)
1
Dominic Reynolds - Grove City 1023
L (Pin 2:31)
2023
L (Pin 1:33)
3022
L (Pin 0:56)
4
Logan Germaine - Hilliard Bradley 1022
L (Maj 10-2)
2022
W (Pin 0:57)
3022
W (Pin 0:56)
2
Mo Khalil - Hilliard Davidson 1023
W (Pin 2:31)
2022
L (Pin 0:57)
3023
L (Pin 5:50)
3
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Caiden Rayburn - Hilliard Darby 1024
W (Dec 10-4)
2024
W (Pin 4:40)
BYE
1
Paulo Dragin - Gahanna BYE
2024
L (Pin 4:40)
3024
L (Pin 1:51)
3
Keaton Middendorf - Pickerington Central 1024
L (Dec 10-4)
BYE
3024
W (Pin 1:51)
2
Bracket After Pool
  •  
  • Dylan Stang (LAN)
  • 4014 (Maj 9-0) 
  • Keaton Middendorf (PCE)
  •  
  •  
  • Caiden Rayburn (HDA)
  • 4015 (Dec 6-0) 
  • Logan Germaine (HBR)
  •  
  •  
  • Dylan Stang (LAN)
  • 5014 (Dec 7-3) 
  • Caiden Rayburn (HDA)
  •  
  •  
  • Caiden Rayburn (HDA)
  • 1st
  •  
  •  
  • Keaton Middendorf (PCE)
  • 5015 (Dec 4-1) 
  • Logan Germaine (HBR)
  •  
  •  
  • Keaton Middendorf (PCE)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 170 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Luke Garbark - Gahanna 1025
W (Pin 2:36)
2026
W (Pin 1:47)
3026
W (Dec 8-4)
1
Sage Hill - Lancaster 1026
L (Maj 12-3)
2026
L (Pin 1:47)
3025
L (Pin 0:45)
4
Isaiah Beneker - Hilliard Darby 1026
W (Maj 12-3)
2025
W (Maj 10-2)
3026
L (Dec 8-4)
2
Keishawn Hargrove - Pickerington Central 1025
L (Pin 2:36)
2025
L (Maj 10-2)
3025
W (Pin 0:45)
3
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Dylan Ball - Hilliard Bradley 1027
W (Pin 1:41)
2027
W (Dec 11-7)
BYE
1
Robert Getz - Grove City 1027
L (Pin 1:41)
BYE
3027
L (Pin 0:41)
3
Dylan Evans - Hilliard Davidson BYE
2027
L (Dec 11-7)
3027
W (Pin 0:41)
2
Bracket After Pool
  •  
  • Luke Garbark (GAH)
  • 4016 (Pin 3:43) 
  • Dylan Evans (HDA)
  •  
  •  
  • Dylan Ball (HBR)
  • 4017 (Dec 2-1) 
  • Isaiah Beneker (HDA)
  •  
  •  
  • Luke Garbark (GAH)
  • 5016 (Dec 10-6) 
  • Isaiah Beneker (HDA)
  •  
  •  
  • Luke Garbark (GAH)
  • 1st
  •  
  •  
  • Dylan Evans (HDA)
  • 5017 (Dec 5-2) 
  • Dylan Ball (HBR)
  •  
  •  
  • Dylan Evans (HDA)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 182 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 R4 R5 Placement
Kyle DeMoss - Hilliard Bradley 1029
W (Pin 3:51)
2029
W (Pin 1:58)
3028
L (Dec 16-11)
BYE
5018
L (Pin 3:00)
3
Nate Garbark - Gahanna 1028
W (Pin 3:28)
BYE
3028
W (Dec 16-11)
4019
L (Dec 9-6)
5019
W (Dec 8-2)
2
Silas Pearson - Pickerington Central BYE
2028
W (Tec 17-2)
3029
W (Pin 1:35)
4019
W (Dec 9-6)
5018
W (Pin 3:00)
1
Justen Shaw - Hilliard Darby 1029
L (Pin 3:51)
2028
L (Tec 17-2)
BYE
4018
W (Pin 1:18)
5019
L (Dec 8-2)
4
Max Petty - Grove City 1028
L (Pin 3:28)
2029
L (Pin 1:58)
3029
L (Pin 1:35)
4018
L (Pin 1:18)
BYE
5
Hilliard Bradley Porter Memorial - 195 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Zak Hughey - Hilliard Davidson 1031
W (Pin 5:33)
2031
W (Def)
3030
W (Pin 1:36)
1
Nick Getz - Grove City 1030
W (Def)
2030
L (Pin 1:13)
3030
L (Pin 1:36)
3
bye - Teays Valley 1030
L (Def)
2031
L (Def)
3031
L (Def)
4
Carson Rainier - Lancaster 1031
L (Pin 5:33)
2030
W (Pin 1:13)
3031
W (Def)
2
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Matthew Cooper - Hilliard Bradley BYE
2032
L (Dec 9-2)
3032
W (Pin 4:28)
2
Gavin Kirk - Grove City 1032
L (Pin 1:20)
BYE
3032
L (Pin 4:28)
3
Bradley Weaver - Hilliard Darby 1032
W (Pin 1:20)
2032
W (Dec 9-2)
BYE
1
Bracket After Pool
  •  
  • Zak Hughey (HDA)
  • 4020 (Dec 6-5) 
  • Matthew Cooper (HBR)
  •  
  •  
  • Bradley Weaver (HDA)
  • 4021 (Pin 0:53) 
  • Carson Rainier (LAN)
  •  
  •  
  • Matthew Cooper (HBR)
  • 5020 (Inj) 
  • Bradley Weaver (HDA)
  •  
  •  
  • Bradley Weaver (HDA)
  • 1st
  •  
  •  
  • Zak Hughey (HDA)
  • 5021 (Def) 
  • Carson Rainier (LAN)
  •  
  •  
  • Zak Hughey (HDA)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 220 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Rodney Beneker - Hilliard Darby 1034
W (Pin 0:46)
2034
W (Pin 5:42)
3033
W (Pin 0:49)
1
Wade Troutman - Hilliard Bradley 1033
W (Pin 1:57)
2034
L (Pin 5:42)
3034
L (Pin 5:58)
3
Least Deducted Points
Braydon Benson - Grove City 1034
L (Pin 0:46)
2033
L (Dec 4-3)
3034
W (Pin 5:58)
2
Head to Head
Cameron Griffith - Pickerington Central 1033
L (Pin 1:57)
2033
W (Dec 4-3)
3033
L (Pin 0:49)
4
Least Deducted Points
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Braden Eaton - Hilliard Davidson 1035
L (Pin 5:17)
BYE
3035
W (Pin 3:44)
2
Timothy Lewellan - Lancaster BYE
2035
L (Pin 2:30)
3035
L (Pin 3:44)
3
Blayne Barnes - Hilliard Darby 1035
W (Pin 5:17)
2035
W (Pin 2:30)
BYE
1
Bracket After Pool
  •  
  • Rodney Beneker (HDA)
  • 4022 (Pin 1:56) 
  • Braden Eaton (HDA)
  •  
  •  
  • Blayne Barnes (HDA)
  • 4023 (Pin 5:43) 
  • Braydon Benson (GCI)
  •  
  •  
  • Rodney Beneker (HDA)
  • 5022 (Pin 1:38) 
  • Blayne Barnes (HDA)
  •  
  •  
  • Rodney Beneker (HDA)
  • 1st
  •  
  •  
  • Braden Eaton (HDA)
  • 5023 (Dec 7-0) 
  • Braydon Benson (GCI)
  •  
  •  
  • Braydon Benson (GCI)
  • 3rd
  •  
Hilliard Bradley Porter Memorial - 285 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
Garrett Meek - Pickerington Central 1036
W (Pin 1:12)
2036
W (Inj)
3036
W (Pin 1:29)
1
Louie Eigensee - Grove City 1036
L (Pin 1:12)
2037
W (Pin 3:57)
3037
W (Inj)
2
Willam Mason - Grove City 1037
L (Pin 0:08)
2036
L (Inj)
3037
L (Inj)
4
Chris Embry - Gahanna 1037
W (Pin 0:08)
2037
L (Pin 3:57)
3036
L (Pin 1:29)
3
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
Jacob Noble - Hilliard Bradley BYE
2038
W (Pin 0:41)
3038
W (Pin 0:12)
1
Robert Adams - Grove City 1038
L (Pin 0:44)
BYE
3038
L (Pin 0:12)
3
Brian Fisher - Grove City 1038
W (Pin 0:44)
2038
L (Pin 0:41)
BYE
2
Bracket After Pool
  •  
  • Garrett Meek (PCE)
  • 4024 (Pin 1:40) 
  • Brian Fisher (GCI)
  •  
  •  
  • Jacob Noble (HBR)
  • 4025 (Pin 0:14) 
  • Louie Eigensee (GCI)
  •  
  •  
  • Garrett Meek (PCE)
  • 5024 (Pin 1:10) 
  • Jacob Noble (HBR)
  •  
  •  
  • Jacob Noble (HBR)
  • 1st
  •  
  •  
  • Brian Fisher (GCI)
  • 5025 (Dec 3-2) 
  • Louie Eigensee (GCI)
  •  
  •  
  • Louie Eigensee (GCI)
  • 3rd
  •