Team Scores

Name Score
1. Western Brown (WBR) 244
2. Vandalia Butler (VBU) 239
3. Mentor (MEN) 211
4. Versailles (VER) 175
5. Woodridge Local (WLO) 149
6. Tecumseh (TEC) 148
7. Walnut Ridge (WRI) 113
8. Franklin Heights (FHE) 109
9. Dublin Jerome (DJE) 91
10. Hamilton Township (HTO) 89
11. Bishop Ready (BRE) 84
12. New Albany (NAL) 79
13. Central Crossing (CCR) 58
14. Logan (LOG) 50
15. Tri-Valley (TRI) 47
16. Thomas Worthington (TWO) 36
17. Whetstone (WHE) 33
18. Mifflin (MIF) 22
19. Logan Elm (LEL) 0
6th Annual Comet Classic - 106 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Jenrri Molina - Walnut Ridge (14-5) BYE
2000
W (Pin 1:17)
3000
W (Pin 1:21)
1
[] Jaden R - Franklin Heights (0-0) 1000
L (Dec 16-12)
2000
L (Pin 1:17)
BYE
3
[] Abdulaziz Vokhidov - Woodridge Local (0-) 1000
W (Dec 16-12)
BYE
3000
L (Pin 1:21)
2
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Jack Viola - Dublin Jerome (17-6) BYE
2001
W (Pin 1:50)
3001
W (Pin 1:05)
1
[] James Dadante - Mentor (5-7) 1001
L (Pin 0:52)
BYE
3001
L (Pin 1:05)
3
[] Ricky Schnarr - Franklin Heights (6-6) 1001
W (Pin 0:52)
2001
L (Pin 1:50)
BYE
2
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] A.J. Hurt - Western Brown (11-6) 1002
W (Pin 0:43)
BYE
3002
W (Pin 1:58)
1
[] Jadon Worboy - Hamilton Township (5-10) BYE
2002
W (Pin 1:47)
3002
L (Pin 1:58)
2
[] Marcus Hayden - Mifflin (6-6) 1002
L (Pin 0:43)
2002
L (Pin 1:47)
BYE
3
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Mike Reed - Versailles (10-10) 1003
W (Pin 1:07)
BYE
3003
L (Pin 1:31)
2
[] D'Shawn McKinney - Vandalia Butler (3-4) BYE
2003
W (Pin 3:05)
3003
W (Pin 1:31)
1
[] Hunter Cantrell - Tecumseh (4-14) 1003
L (Pin 1:07)
2003
L (Pin 3:05)
BYE
3
Bracket After Pool
Jenrri Molina (WRI)
4000 (Pin 0:34) 
Ricky Schnarr (FHE)
D'Shawn McKinney (VBU)
4001 (Dec 8-2) 
Jadon Worboy (HTO)
Jack Viola (DJE)
4002 (Pin 1:50) 
Abdulaziz Vokhidov (WLO)
A.J. Hurt (WBR)
4003 (Pin 2:16) 
Mike Reed (VER)
Jenrri Molina (WRI)
5000 (Pin 0:58) 
Jadon Worboy (HTO)
Jack Viola (DJE)
5001 (Dec 7-4) 
A.J. Hurt (WBR)
Jenrri Molina (WRI)

6000 (Maj 14-3)

1st Place Winner

A.J. Hurt (WBR)

Jadon Worboy (HTO)

6001 (Pin 3:48)

3rd Place Winner

Jack Viola (DJE)

Ricky Schnarr (FHE)
5002 (Pin 0:35) 
D'Shawn McKinney (VBU)
Abdulaziz Vokhidov (WLO)
5003 (Pin 4:54) 
Mike Reed (VER)
Ricky Schnarr (FHE)

6002 (Pin 3:37)

5th Place Winner

Mike Reed (VER)

D'Shawn McKinney (VBU)

6003 (Pin 5:03)

7th Place Winner

Abdulaziz Vokhidov (WLO)
6th Annual Comet Classic - 113 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 R4 R5 Placement
[1] Bailey Suddeth - Vandalia Butler (18-1) BYE
2004
W (Pin 1:05)
3005
W (Pin 0:41)
4005
W (Pin 0:55)
5004
W (Maj 17-4)
1
[6] Austin Wagner - Dublin Jerome (15-7) 1005
L (Pin 3:30)
2004
L (Pin 1:05)
BYE
4004
W (Pin 1:10)
5005
L (Pin 1:10)
4
[4] Dominic Ricco - Mentor (15-10) 1005
W (Pin 3:30)
2005
W (Tec 17-0)
3004
W (Pin 2:40)
BYE
5004
L (Maj 17-4)
2
[] Channing Thornton - Thomas Worthington (4-7) 1004
W (Pin 0:32)
BYE
3004
L (Pin 2:40)
4005
L (Pin 0:55)
5005
W (Pin 1:10)
3
[] Uniah Neville - Central Crossing (5-7) 1004
L (Pin 0:32)
2005
L (Tec 17-0)
3005
L (Pin 0:41)
4004
L (Pin 1:10)
BYE
5
Pool 2
Name R1 R2 R3 R4 R5 Placement
[2] Kobe Epperly - Versailles (12-5) 1007
W (Pin 1:35)
2007
W (Pin 3:10)
3006
W (Maj 14-0)
BYE
5006
L (Maj 9-0)
2
[] Colten Buckner - Vandalia Butler (2-2) 1006
L (Tec 15-0)
BYE
3006
L (Maj 14-0)
4007
L (Pin 0:57)
5007
L (For)
5
[5] Ethan Warthman - Logan (15-6) 1006
W (Tec 15-0)
2007
L (Pin 3:10)
3007
L (Maj 11-0)
4006
W (Pin 1:05)
BYE
3
[3] Nathan Demangeont - Woodridge Local (10-1) BYE
2006
W (Pin 1:15)
3007
W (Maj 11-0)
4007
W (Pin 0:57)
5006
W (Maj 9-0)
1
[] Traisean Vanterpool - Walnut Ridge (4-4) 1007
L (Pin 1:35)
2006
L (Pin 1:15)
BYE
4006
L (Pin 1:05)
5007
W (For)
4
Bracket After Pool
Bailey Suddeth (VBU)

6004 (Pin 2:23)

1st Place Winner

Nathan Demangeont (WLO)

Dominic Ricco (MEN)

6005 (Dec 7-1)

3rd Place Winner

Kobe Epperly (VER)
6th Annual Comet Classic - 120 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Nick Sabin - Mentor (24-5) 1008
W (Pin 0:58)
BYE
3008
W (Pin 1:22)
1
[] Khali Brooks - Vandalia Butler (2-2) 1008
L (Pin 0:58)
2008
W (Pin 2:14)
BYE
2
[] Avery Palermini - Central Crossing (0-0) BYE
2008
L (Pin 2:14)
3008
L (Pin 1:22)
3
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Aiden Aiello - Bishop Ready (14-2) BYE
2009
W (Tec 17-2)
3009
W (Pin 1:41)
1
[] Khao Sisomphone - Franklin Heights (0-3) 1009
L (Pin 5:08)
BYE
3009
L (Pin 1:41)
3
[] Salim Haqq - Dublin Jerome (4-10) 1009
W (Pin 5:08)
2009
L (Tec 17-2)
BYE
2
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Caden Martin - Hamilton Township (13-4) BYE
2010
W (Maj 20-7)
3010
W (Pin 2:36)
1
[] Charlie Erickson - Thomas Worthington (0-3) 1010
L (Pin 1:51)
BYE
3010
L (Pin 2:36)
3
[] Caleb Keiser - Versailles (9-8) 1010
W (Pin 1:51)
2010
L (Maj 20-7)
BYE
2
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Owen Bingamon - Western Brown (9-3) 1011
W (Pin 0:52)
BYE
BYE
1
[] Owen Spencer - Hamilton Township (5-8) 1011
L (Pin 0:52)
BYE
BYE
2
Pool 5
Name R1 R2 R3 Placement
[5] Colin Swincicki - New Albany (14-7) 1012
W (Pin 0:36)
BYE
BYE
1
[] Noah Brown - Versailles (6-2) 1012
L (Pin 0:36)
BYE
BYE
2
Pool 6
Name R1 R2 R3 Placement
[6] Jack Zimmerman - Whetstone (7-8) 1013
L (Pin 0:40)
BYE
BYE
2
[] Cullen Van Rooyen - Tri-Valley (0-0) 1013
W (Pin 0:40)
BYE
BYE
1
Pool 7
Name R1 R2 R3 Placement
[7] Beau Hardy - Woodridge Local (11-1) 1014
W (Pin 0:23)
BYE
BYE
1
[] Jaycob Hall - Thomas Worthington (0-1) 1014
L (Pin 0:23)
BYE
BYE
2
Pool 8
Name R1 R2 R3 Placement
[] Michael Blain - Thomas Worthington (7-11) 1015
W (Pin 1:10)
BYE
BYE
1
[] Jordan Bixler - Walnut Ridge (6-12) 1015
L (Pin 1:10)
BYE
BYE
2
Bracket After Pool
Nick Sabin (MEN)
4008 (Pin 0:38) 
Michael Blain (TWO)
Owen Bingamon (WBR)
4009 (Pin 3:47) 
Colin Swincicki (NAL)
Aiden Aiello (BRE)
4010 (Pin 1:36) 
Beau Hardy (WLO)
Caden Martin (HTO)
4011 (Maj 10-0) 
Cullen Van Rooyen (TRI)
Nick Sabin (MEN)
5008 (Tec 16-0) 
Owen Bingamon (WBR)
Beau Hardy (WLO)
5009 (Pin 4:41) 
Cullen Van Rooyen (TRI)
Nick Sabin (MEN)

6006 (Pin 3:18)

1st Place Winner

Beau Hardy (WLO)

Owen Bingamon (WBR)

6007 (Pin 0:26)

3rd Place Winner

Cullen Van Rooyen (TRI)

Michael Blain (TWO)
5010 (Pin 1:21) 
Colin Swincicki (NAL)
Aiden Aiello (BRE)
5011 (Dec 6-1) 
Caden Martin (HTO)
Colin Swincicki (NAL)

6008 (Dec 8-4)

5th Place Winner

Aiden Aiello (BRE)

Michael Blain (TWO)

6009 (Pin 0:22)

7th Place Winner

Caden Martin (HTO)
6th Annual Comet Classic - 126 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Logan Hoskins - Vandalia Butler (18-2) 1016
W (Pin 1:21)
2012
W (Inj)
3012
W (Pin 2:40)
1
[8] Owen Perry - New Albany (9-5) 1017
L (Dec 4-3)
2011
W (Maj 12-0)
3012
L (Pin 2:40)
3
[] Ajae Sullivan - Thomas Worthington (3-11) 1016
L (Pin 1:21)
2011
L (Maj 12-0)
3011
W (For)
2
[] Luke Milanovich - Dublin Jerome (8-11) 1017
W (Dec 4-3)
2012
L (Inj)
3011
L (For)
4
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Jacob Poling - Versailles (14-2) 1018
W (Pin 2:47)
BYE
3013
W (Pin 1:45)
1
[7] Cameron Jones - Bishop Ready (12-6) BYE
2013
W (Pin 1:02)
3013
L (Pin 1:45)
2
[] Willis Sansom - Franklin Heights (3-6) 1018
L (Pin 2:47)
2013
L (Pin 1:02)
BYE
3
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Yaniel Castillo - Walnut Ridge (9-8) 1020
W (Pin 0:58)
2014
W (Pin 1:32)
3015
L (Maj 12-2)
2
[] Gary Morris - Hamilton Township (0-0) 1020
L (Pin 0:58)
2015
L (Tec 17-2)
3014
W (Dec 11-5)
3
[] Hunter - Franklin Heights (0-0) 1019
L (Tec 17-0)
2014
L (Pin 1:32)
3014
L (Dec 11-5)
4
[6] Hunter Land - Mentor (16-8) 1019
W (Tec 17-0)
2015
W (Tec 17-2)
3015
W (Maj 12-2)
1
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Ezra Marlow - Western Brown (10-4) 1021
W (Dec 8-6)
BYE
3016
W (Pin 4:55)
1
[5] Keith Evans - Tecumseh (11-8) BYE
2016
W (Pin 4:56)
3016
L (Pin 4:55)
2
[] Noah Barga - Versailles (7-2) 1021
L (Dec 8-6)
2016
L (Pin 4:56)
BYE
3
Bracket After Pool
Logan Hoskins (VBU)
4012 (Pin 1:29) 
Ezra Marlow (WBR)
Jacob Poling (VER)
4013 (Pin 2:28) 
Hunter Land (MEN)
Logan Hoskins (VBU)

6010 (Maj 18-4)

1st Place Winner

Jacob Poling (VER)

Ezra Marlow (WBR)

6011 (Dec 10-5)

3rd Place Winner

Hunter Land (MEN)

Ajae Sullivan (TWO)
4014 (For) 
Keith Evans (TEC)
Cameron Jones (BRE)
4015 (Pin 0:31) 
Yaniel Castillo (WRI)
Keith Evans (TEC)

6012 (Maj 13-5)

5th Place Winner

Yaniel Castillo (WRI)

Ajae Sullivan (TWO)

6013 (For)

7th Place Winner

Cameron Jones (BRE)
6th Annual Comet Classic - 132 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Nate DeBoe - Mentor (16-5) 1022
W (Pin 1:12)
2017
W (Maj 11-1)
BYE
1
[] Luke Koehl - Vandalia Butler (0-0) 1022
L (Pin 1:12)
BYE
3017
L (Pin 3:15)
3
[] Carson Bey - Versailles (9-1) BYE
2017
L (Maj 11-1)
3017
W (Pin 3:15)
2
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Brandon Reeves - Woodridge Local (11-1) 1023
W (Pin 2:30)
BYE
3018
W (Pin 1:40)
1
[] Tawon Cannon - Mifflin (6-5) 1023
L (Pin 2:30)
2018
L (Pin 2:49)
BYE
3
[] Gage Daugherty - Western Brown (10-9) BYE
2018
W (Pin 2:49)
3018
L (Pin 1:40)
2
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Lucas Rodgers - Tecumseh (23-3) 1024
W (Dec 13-9)
BYE
BYE
1
[] Alex Niner - Tri-Valley (8-3) 1024
L (Dec 13-9)
BYE
BYE
2
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Trevor Huber - Versailles (11-4) 1025
W (Pin 3:30)
BYE
BYE
1
[] Abdi Amin - Franklin Heights (6-0) 1025
L (Pin 3:30)
BYE
BYE
2
Pool 5
Name R1 R2 R3 Placement
[5] Hudson Leapley - Central Crossing (14-3) 1026
W (Pin 1:13)
BYE
BYE
1
[] Xavier Braden - Thomas Worthington (3-8) 1026
L (Pin 1:13)
BYE
BYE
2
Pool 6
Name R1 R2 R3 Placement
[6] Matt Motter - Vandalia Butler (8-5) 1027
W (Pin 0:29)
BYE
BYE
1
[] Jayden Fudge - New Albany (4-2) 1027
L (Pin 0:29)
BYE
BYE
2
Pool 7
Name R1 R2 R3 Placement
[7] Angel Sambois - Walnut Ridge (15-11) 1028
W (Pin 1:06)
BYE
BYE
1
[] Chace Edmonds - Tecumseh (2-3) 1028
L (Pin 1:06)
BYE
BYE
2
Pool 8
Name R1 R2 R3 Placement
[8] Logan Holland - Hamilton Township (10-8) 1029
W (Maj 11-2)
BYE
BYE
1
[] Mason Lee - Dublin Jerome (8-12) 1029
L (Maj 11-2)
BYE
BYE
2
Bracket After Pool
Nate DeBoe (MEN)
4016 (Pin 0:20) 
Logan Holland (HTO)
Trevor Huber (VER)
4017 (Dec 6-2) 
Hudson Leapley (CCR)
Brandon Reeves (WLO)
4018 (Pin 2:39) 
Angel Sambois (WRI)
Lucas Rodgers (TEC)
4019 (Dec 10-5) 
Matt Motter (VBU)
Nate DeBoe (MEN)
5012 (Pin 0:45) 
Hudson Leapley (CCR)
Brandon Reeves (WLO)
5013 (Dec 3-1) 
Lucas Rodgers (TEC)
Nate DeBoe (MEN)

6014 (Dec 8-2)

1st Place Winner

Brandon Reeves (WLO)

Hudson Leapley (CCR)

6015 (Dec 3-2)

3rd Place Winner

Lucas Rodgers (TEC)

Logan Holland (HTO)
5014 (Dec 8-7) 
Trevor Huber (VER)
Angel Sambois (WRI)
5015 (Pin 1:57) 
Matt Motter (VBU)
Logan Holland (HTO)

6016 (Pin 2:53)

5th Place Winner

Matt Motter (VBU)

Trevor Huber (VER)

6017 (Pin 5:37)

7th Place Winner

Angel Sambois (WRI)
6th Annual Comet Classic - 138 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Tanner Donathan - Western Brown (15-4) 1031
W (Tec 18-2)
2019
W (Pin 1:28)
3020
W (Pin 5:50)
1
[8] Justin Mustard - Logan (12-8) 1030
W (Pin 1:17)
2020
W (Pin 0:57)
3020
L (Pin 5:50)
2
[] Jack Sauter - New Albany (4-8) 1031
L (Tec 18-2)
2020
L (Pin 0:57)
3019
W (Pin 0:44)
3
[] Prewitt - Whetstone (0-0) 1030
L (Pin 1:17)
2019
L (Pin 1:28)
3019
L (Pin 0:44)
4
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Matt Verdes - Vandalia Butler (16-5) 1033
W (Tec 16-1)
2022
W (Pin 1:07)
3021
W (Pin 3:21)
1
[] Nick Harris - Thomas Worthington (6-10) 1032
L (Pin 1:48)
2022
L (Pin 1:07)
3022
L (Pin 0:41)
4
[] Ali El-Barati - Central Crossing (0-) 1033
L (Tec 16-1)
2021
L (Dec 6-2)
3022
W (Pin 0:41)
3
[7] Paul Martello - Bishop Ready (10-6) 1032
W (Pin 1:48)
2021
W (Dec 6-2)
3021
L (Pin 3:21)
2
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Cyle Wells - Tecumseh (21-3) 1035
W (Pin 3:08)
2024
W (Pin 1:30)
3023
W (Pin 4:36)
1
[6] Nick Monnier - Versailles (11-6) 1034
W (Pin 1:42)
2023
W (Dec 13-7)
3023
L (Pin 4:36)
2
[] Cai Reynolds - Tri-Valley (0-) 1035
L (Pin 3:08)
2023
L (Dec 13-7)
3024
W (Pin 3:42)
3
[] Jeremiah Hanna - Hamilton Township (2-8) 1034
L (Pin 1:42)
2024
L (Pin 1:30)
3024
L (Pin 3:42)
4
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Lane Williams - Dublin Jerome (17-4) 1037
W (Maj 12-2)
2026
W (Pin 0:21)
3025
W (Maj 10-2)
1
[5] Drew Rush - Woodridge Local (7-4) 1036
W (Pin 0:22)
2025
W (Dec 10-6)
3025
L (Maj 10-2)
2
[] Preston Hove - Mentor (1-6) 1037
L (Maj 12-2)
2025
L (Dec 10-6)
3026
W (Pin 0:59)
3
[] Michelle - Franklin Heights (0-0) 1036
L (Pin 0:22)
2026
L (Pin 0:21)
3026
L (Pin 0:59)
4
Bracket After Pool
Tanner Donathan (WBR)
4020 (Dec 7-2) 
Lane Williams (DJE)
Matt Verdes (VBU)
4021 (Pin 3:00) 
Cyle Wells (TEC)
Tanner Donathan (WBR)

6018 (Maj 11-2)

1st Place Winner

Cyle Wells (TEC)

Lane Williams (DJE)

6019 (Maj 11-0)

3rd Place Winner

Matt Verdes (VBU)

Justin Mustard (LOG)
4022 (Dec 10-4) 
Drew Rush (WLO)
Paul Martello (BRE)
4023 (Maj 10-2) 
Nick Monnier (VER)
Drew Rush (WLO)

6020 (Dec 7-0)

5th Place Winner

Paul Martello (BRE)

Justin Mustard (LOG)

6021 (Dec 6-3)

7th Place Winner

Nick Monnier (VER)
6th Annual Comet Classic - 145 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Andrew Halko - Bishop Ready (14-2) BYE
2027
W (Tec 21-5)
3027
W (Pin 1:55)
1
[] Jett Johnston - Woodridge Local (0-0) 1038
W (Pin 4:17)
2027
L (Tec 21-5)
BYE
2
[] Colt Hull - Logan (9-10) 1038
L (Pin 4:17)
BYE
3027
L (Pin 1:55)
3
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Joseph Campbell - Tecumseh (9-3) 1039
L (Dec 4-2)
2028
W (Pin 2:22)
BYE
2
[] Michael Brandt - Vandalia Butler (8-8) 1039
W (Dec 4-2)
BYE
3028
W (Pin 1:10)
1
[] Chris Earliwine - Thomas Worthington (2-2) BYE
2028
L (Pin 2:22)
3028
L (Pin 1:10)
3
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Lincoln Splete - Mentor (17-11) BYE
2029
W (Def)
3029
W (Pin 1:21)
1
[] Kaden - Versailles (0-0) 1040
W (Pin 3:21)
2029
L (Def)
BYE
2
[] Kybarrree Terry - Mifflin (1-11) 1040
L (Pin 3:21)
BYE
3029
L (Pin 1:21)
3
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Romeo Gabriel - Hamilton Township (17-3) 1041
W (Pin 0:50)
2030
W (Pin 3:23)
BYE
1
[] Joe Racan - Dublin Jerome (0-0) 1041
L (Pin 0:50)
BYE
3030
L (Pin 1:29)
3
[] Bryce Echeman - Vandalia Butler (0-0) BYE
2030
L (Pin 3:23)
3030
W (Pin 1:29)
2
Pool 5
Name R1 R2 R3 Placement
[6] Derek Layne - Central Crossing (5-4) 1042
W (Maj 12-1)
BYE
BYE
1
[] Justin Rickenbacher - Woodridge Local (6-5) 1042
L (Maj 12-1)
BYE
BYE
2
Pool 6
Name R1 R2 R3 Placement
[7] Ezra Strickland - Dublin Jerome (6-1) 1043
L (Dec 7-0)
BYE
BYE
2
[] Chad Robinson - Western Brown (7-7) 1043
W (Dec 7-0)
BYE
BYE
1
Pool 7
Name R1 R2 R3 Placement
[8] Ford Buterbaugh - Whetstone (5-6) 1044
W (Pin 0:53)
BYE
BYE
1
[] Khyri McCarrel - Franklin Heights (1-4) 1044
L (Pin 0:53)
BYE
BYE
2
Pool 8
Name R1 R2 R3 Placement
[5] Gravette - Tecumseh (6-5) 1045
L (Pin 2:37)
BYE
BYE
2
[] Melvin Patterson - Walnut Ridge (13-15) 1045
W (Pin 2:37)
BYE
BYE
1
Bracket After Pool
Andrew Halko (BRE)
4024 (Maj 13-5) 
Melvin Patterson (WRI)
Romeo Gabriel (HTO)
4025 (Maj 11-1) 
Derek Layne (CCR)
Michael Brandt (VBU)
4026 (Pin 1:09) 
Ford Buterbaugh (WHE)
Lincoln Splete (MEN)
4027 (Maj 12-1) 
Chad Robinson (WBR)
Andrew Halko (BRE)
5016 (Dec 7-3) 
Romeo Gabriel (HTO)
Michael Brandt (VBU)
5017 (Dec 10-3) 
Lincoln Splete (MEN)
Andrew Halko (BRE)

6022 (Dec 5-3)

1st Place Winner

Lincoln Splete (MEN)

Romeo Gabriel (HTO)

6023 (Dec 4-1)

3rd Place Winner

Michael Brandt (VBU)

Melvin Patterson (WRI)
5018 (Dec 9-8) 
Derek Layne (CCR)
Ford Buterbaugh (WHE)
5019 (Pin 1:04) 
Chad Robinson (WBR)
Melvin Patterson (WRI)

6024 (Pin 0:52)

5th Place Winner

Chad Robinson (WBR)

Derek Layne (CCR)

6025 (Tec 21-4)

7th Place Winner

Ford Buterbaugh (WHE)
6th Annual Comet Classic - 152 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Cael Bey - Versailles (11-4) 1046
W (Pin 1:53)
BYE
3031
W (Dec 2-0)
1
[] Dylan Legge - Franklin Heights (0-2) 1046
L (Pin 1:53)
2031
L (Pin 1:25)
BYE
3
[] Jaden Macik - Tecumseh (9-11) BYE
2031
W (Pin 1:25)
3031
L (Dec 2-0)
2
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Dane Fenice - Franklin Heights (12-2) 1048
W (Pin 1:53)
2032
W (Pin 1:31)
3033
W (Pin 3:36)
1
[] Matt Horner - Vandalia Butler (3-3) 1047
W (Dec 14-7)
2032
L (Pin 1:31)
3032
W (Pin 3:12)
2
[7] Brandon Johnson - Logan (11-9) 1047
L (Dec 14-7)
2033
W (Pin 3:00)
3033
L (Pin 3:36)
3
[] Austin Vazquez - Central Crossing (5-7) 1048
L (Pin 1:53)
2033
L (Pin 3:00)
3032
L (Pin 3:12)
4
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Sihlas Padmore - Walnut Ridge (23-6) 1049
W (Pin 0:48)
BYE
3034
L (Dec 5-0)
2
[] Alex Boukheir - Dublin Jerome (1-8) 1049
L (Pin 0:48)
2034
L (Pin 1:05)
BYE
3
[6] Tyler Renick - Mentor (16-9) BYE
2034
W (Pin 1:05)
3034
W (Dec 5-0)
1
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Preston Buterbaugh - Whetstone (5-5) 1051
W (Pin 1:43)
2035
W (Pin 1:03)
3036
L (Pin 3:16)
2
[5] Damian Jarmon - Hamilton Township (15-3) 1050
W (Pin 1:55)
2036
W (Pin 1:15)
3036
W (Pin 3:16)
1
[] Gabe Miller - Mifflin (1-11) 1051
L (Pin 1:43)
2036
L (Pin 1:15)
3035
L (Pin 2:42)
4
[] Jared - Versailles (0-0) 1050
L (Pin 1:55)
2035
L (Pin 1:03)
3035
W (Pin 2:42)
3
Bracket After Pool
Cael Bey (VER)
4028 (Dec 11-4) 
Damian Jarmon (HTO)
Dane Fenice (FHE)
4029 (Dec 8-7) 
Tyler Renick (MEN)
Damian Jarmon (HTO)

6026 (Pin 1:59)

1st Place Winner

Dane Fenice (FHE)

Cael Bey (VER)

6027 (Dec 2-1)

3rd Place Winner

Tyler Renick (MEN)

Jaden Macik (TEC)
4030 (Tec 18-2) 
Preston Buterbaugh (WHE)
Matt Horner (VBU)
4031 (Dec 9-2) 
Sihlas Padmore (WRI)
Jaden Macik (TEC)

6028 (Dec 3-1)

5th Place Winner

Matt Horner (VBU)

Preston Buterbaugh (WHE)

6029 (Pin 0:30)

7th Place Winner

Sihlas Padmore (WRI)
6th Annual Comet Classic - 160 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Jestin Love - Vandalia Butler (18-3) 1052
W (Pin 1:38)
2038
W (For)
3038
W (Pin 0:32)
1
[] Joey Ricco - Mentor (4-10) 1052
L (Pin 1:38)
2037
W (Pin 3:08)
3037
W (For)
2
[] Gianni Nocera - New Albany (0-0) 1053
W (Pin 1:25)
2037
L (Pin 3:08)
3038
L (Pin 0:32)
3
[] James Caldwell - Franklin Heights (0-) 1053
L (Pin 1:25)
2038
L (For)
3037
L (For)
4
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Alec Hall - Tecumseh (15-6) 1054
W (Pin 2:42)
2039
W (Tec 17-2)
BYE
1
[] Othman Taha - Dublin Jerome (1-11) 1054
L (Pin 2:42)
BYE
3039
L (Pin 3:41)
3
[] Alex Kaiser - Versailles (5-7) BYE
2039
L (Tec 17-2)
3039
W (Pin 3:41)
2
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Hassan Sessay - Whetstone (12-3) 1055
W (Pin 0:41)
BYE
3040
W (Pin 0:47)
1
[] Anthony Sarosi - Dublin Jerome (3-5) 1055
L (Pin 0:41)
2040
W (Pin 4:21)
BYE
2
[] Shylynn Mcknight - Logan (0-0) BYE
2040
L (Pin 4:21)
3040
L (Pin 0:47)
3
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Seth Barnes - Logan (12-7) BYE
2041
W (Tec 16-1)
3041
W (Dec 6-1)
1
[] Andrew Keller - Woodridge Local (0-) 1056
W (Pin 4:47)
BYE
3041
L (Dec 6-1)
2
[] Alex Chattos - New Albany (4-13) 1056
L (Pin 4:47)
2041
L (Tec 16-1)
BYE
3
Bracket After Pool
Jestin Love (VBU)
4032 (Tec 17-0) 
Seth Barnes (LOG)
Alec Hall (TEC)
4033 (Pin 3:00) 
Hassan Sessay (WHE)
Jestin Love (VBU)

6030 (Pin 2:58)

1st Place Winner

Alec Hall (TEC)

Seth Barnes (LOG)

6031 (Pin 4:04)

3rd Place Winner

Hassan Sessay (WHE)

Joey Ricco (MEN)
4034 (Pin 1:20) 
Andrew Keller (WLO)
Alex Kaiser (VER)
4035 (Pin 2:28) 
Anthony Sarosi (DJE)
Joey Ricco (MEN)

6032 (Pin 4:14)

5th Place Winner

Alex Kaiser (VER)

Andrew Keller (WLO)

6033 (Dec 2-1)

7th Place Winner

Anthony Sarosi (DJE)
6th Annual Comet Classic - 170 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Dylan Mosher - Western Brown (13-10) 1058
W (Pin 1:12)
2042
W (Pin 1:17)
3043
W (For)
1
[] Shane Baas - Central Crossing (0-) 1057
W (Pin 2:55)
2042
L (Pin 1:17)
3042
L (Pin 1:16)
3
[] Carson Shaben - Logan (8-11) 1058
L (Pin 1:12)
2043
W (Maj 11-3)
3042
W (Pin 1:16)
2
[] Sallah Abdourahman - Whetstone (6-3) 1057
L (Pin 2:55)
2043
L (Maj 11-3)
3043
L (For)
4
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Mason Motter - Vandalia Butler (12-9) 1059
W (Pin 0:39)
2045
W (Pin 1:42)
3045
W (Pin 1:23)
1
[] Ganan Balakrishna - New Albany (5-10) 1059
L (Pin 0:39)
2044
L (Pin 1:30)
3044
L (Pin 1:59)
4
[] Tayvaugh Woods - Mifflin (3-3) 1060
L (Pin 3:30)
2045
L (Pin 1:42)
3044
W (Pin 1:59)
3
[8] Hunter Elam - Tecumseh (11-11) 1060
W (Pin 3:30)
2044
W (Pin 1:30)
3045
L (Pin 1:23)
2
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Noah Samerdack - Woodridge Local (5-6) 1061
W (Tec 17-2)
BYE
3046
W (Pin 0:53)
1
[] Ethan Cramblit - Hamilton Township (2-13) BYE
2046
L (Pin 1:22)
3046
L (Pin 0:53)
3
[] Tykel Davis - Mifflin (6-8) 1061
L (Tec 17-2)
2046
W (Pin 1:22)
BYE
2
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Tyler Gigandet - Versailles (12-0) 1062
W (Pin 1:35)
2047
W (Pin 0:30)
3047
L (Dec 6-4)
2
[] Majed Ahmad - Thomas Worthington (9-10) 1063
L (Tec 19-4)
2047
L (Pin 0:30)
3048
L (Dec 10-0)
4
[] Oscar Holloway - Mentor (7-14) 1062
L (Pin 1:35)
2048
L (Pin 1:49)
3048
W (Dec 10-0)
3
[5] Dylan Hines - Tri-Valley (27-3) 1063
W (Tec 19-4)
2048
W (Pin 1:49)
3047
W (Dec 6-4)
1
Bracket After Pool
Dylan Mosher (WBR)
4036 (Pin 3:37) 
Dylan Hines (TRI)
Mason Motter (VBU)
4037 (Pin 1:20) 
Noah Samerdack (WLO)
Dylan Mosher (WBR)

6034 (Dec 9-7)

1st Place Winner

Mason Motter (VBU)

Dylan Hines (TRI)

6035 (Maj 16-8)

3rd Place Winner

Noah Samerdack (WLO)

Carson Shaben (LOG)
4038 (Pin 0:23) 
Tyler Gigandet (VER)
Hunter Elam (TEC)
4039 (Pin 0:39) 
Tykel Davis (MIF)
Tyler Gigandet (VER)

6036 (Pin 2:37)

5th Place Winner

Hunter Elam (TEC)

Carson Shaben (LOG)

6037 (Pin 0:50)

7th Place Winner

Tykel Davis (MIF)
6th Annual Comet Classic - 182 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Tommy Rowe - Tecumseh (14-2) 1064
W (Dec 14-5)
2049
W (Pin 1:11)
3049
W (Dec 8-3)
1
[] John Huber - Dublin Jerome (8-9) 1064
L (Dec 14-5)
2050
W (Pin 3:35)
3050
W (Pin 1:32)
2
[8] Nathan Vanhouten - Central Crossing (7-4) 1065
W (Pin 0:44)
2050
L (Pin 3:35)
3049
L (Dec 8-3)
3
[] Sebastian Jimenez - Franklin Heights (3-7) 1065
L (Pin 0:44)
2049
L (Pin 1:11)
3050
L (Pin 1:32)
4
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Peter Ackley - New Albany (13-7) 1067
W (Pin 2:49)
2051
W (Pin 3:06)
3052
L (Dec 5-4)
2
[] Joe Solomon - Vandalia Butler (3-8) 1066
L (Pin 1:07)
2051
L (Pin 3:06)
3051
W (Pin 4:36)
3
[7] Jake Schuler - Western Brown (13-7) 1066
W (Pin 1:07)
2052
W (Pin 0:34)
3052
W (Dec 5-4)
1
[] Michael Bradshaw - Central Crossing (0-3) 1067
L (Pin 2:49)
2052
L (Pin 0:34)
3051
L (Pin 4:36)
4
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Nick Schuster - Mentor (13-11) 1069
L (Dec 12-6)
2054
W (Pin 0:45)
3053
W (Pin 3:07)
1
Head to Head
[] Kitchens - Tecumseh (0-0) 1068
L (Pin 3:49)
2054
L (Pin 0:45)
3054
L (Pin 4:50)
4
[6] Drew Kavinsky - Dublin Jerome (10-7) 1068
W (Pin 3:49)
2053
W (Dec 3-2)
3053
L (Pin 3:07)
2
Team Points
[] Derek Cavin - Versailles (8-5) 1069
W (Dec 12-6)
2053
L (Dec 3-2)
3054
W (Pin 4:50)
3
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Eric Shaw - Mifflin (15-4) 1071
W (Pin 4:32)
2056
W (Pin 1:32)
3055
W (Dec 15-13)
1
[] Gilmore - Versailles (0-0) 1071
L (Pin 4:32)
2055
L (Pin 2:43)
3056
W (Pin 1:34)
3
[] Tyler Yones - Vandalia Butler (0-0) 1070
L (Pin 1:33)
2056
L (Pin 1:32)
3056
L (Pin 1:34)
4
[5] Nykesse Averette - Walnut Ridge (12-8) 1070
W (Pin 1:33)
2055
W (Pin 2:43)
3055
L (Dec 15-13)
2
Bracket After Pool
Tommy Rowe (TEC)
4040 (Pin 2:56) 
Eric Shaw (MIF)
Jake Schuler (WBR)
4041 (Pin 1:09) 
Nick Schuster (MEN)
Tommy Rowe (TEC)

6038 (Pin 0:54)

1st Place Winner

Jake Schuler (WBR)

Eric Shaw (MIF)

6039 (Dec 10-5)

3rd Place Winner

Nick Schuster (MEN)

John Huber (DJE)
4042 (Dec 9-6) 
Nykesse Averette (WRI)
Peter Ackley (NAL)
4043 (Maj 13-5) 
Drew Kavinsky (DJE)
Nykesse Averette (WRI)

6040 (Dec 8-4)

5th Place Winner

Peter Ackley (NAL)

John Huber (DJE)

6041 (Def)

7th Place Winner

Drew Kavinsky (DJE)
6th Annual Comet Classic - 195 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Jack Wilson - New Albany (7-4) 1072
W (Pin 1:05)
BYE
3057
W (Pin 0:25)
1
[] Roslan R - Franklin Heights (2-6) 1072
L (Pin 1:05)
2057
W (Pin 5:33)
BYE
2
[] Brendan Daniel - Logan (3-15) BYE
2057
L (Pin 5:33)
3057
L (Pin 0:25)
3
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Isaac Grilliot - Versailles (15-3) 1073
W (Pin 0:40)
BYE
3058
W (Pin 3:10)
1
[7] Jacob Robinson - Bishop Ready (11-4) BYE
2058
W (Pin 1:10)
3058
L (Pin 3:10)
2
[] Brendan McKenzie - Vandalia Butler (0-5) 1073
L (Pin 0:40)
2058
L (Pin 1:10)
BYE
3
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Gary Powell - Western Brown (12-8) 1074
W (Pin 4:19)
BYE
3059
W (Pin 2:35)
1
[] Max Webb - Central Crossing (3-4) 1074
L (Pin 4:19)
2059
L (Pin 5:41)
BYE
3
[6] Travis Leonard - Dublin Jerome (9-1) BYE
2059
W (Pin 5:41)
3059
L (Pin 2:35)
2
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] James Miller - Walnut Ridge (13-9) 1075
W (Pin 0:40)
BYE
BYE
1
[5] Hayden Palmer - Tecumseh (8-10) 1075
L (Pin 0:40)
BYE
BYE
2
Bracket After Pool
Jack Wilson (NAL)
4044 (Dec 7-5) 
Jacob Robinson (BRE)
James Miller (WRI)
4045 (Pin 1:20) 
Travis Leonard (DJE)
Isaac Grilliot (VER)
4046 (Pin 0:26) 
Roslan R (FHE)
Gary Powell (WBR)
4047 (Pin 1:49) 
Hayden Palmer (TEC)
Jacob Robinson (BRE)
5020 (Dec 6-4) 
James Miller (WRI)
Isaac Grilliot (VER)
5021 (Pin 5:25) 
Gary Powell (WBR)
James Miller (WRI)

6042 (Pin 0:48)

1st Place Winner

Isaac Grilliot (VER)

Jacob Robinson (BRE)

6043 (Pin 1:20)

3rd Place Winner

Gary Powell (WBR)

Jack Wilson (NAL)
5022 (Pin 5:02) 
Travis Leonard (DJE)
Roslan R (FHE)
5023 (Pin 0:35) 
Hayden Palmer (TEC)
Jack Wilson (NAL)

6044 (Pin 2:32)

5th Place Winner

Hayden Palmer (TEC)

Travis Leonard (DJE)

6045 (Pin 2:30)

7th Place Winner

Roslan R (FHE)
6th Annual Comet Classic - 220 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Sawyer Hanby - Tri-Valley (8-1) 1077
W (Pin 0:42)
2060
L (Pin 2:24)
3061
W (Pin 0:27)
2
[] Brandon Wheeler - Hamilton Township (3-9) 1077
L (Pin 0:42)
2061
W (Pin 1:43)
3060
L (Pin 0:55)
3
[] Christian Lindsey - Hamilton Township (1-4) 1076
L (Pin 1:31)
2061
L (Pin 1:43)
3061
L (Pin 0:27)
4
[] Austin Terrell - Western Brown (0-1) 1076
W (Pin 1:31)
2060
W (Pin 2:24)
3060
W (Pin 0:55)
1
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Mason Gates - Thomas Worthington (14-7) 1079
W (Pin 0:27)
2062
W (Pin 5:40)
3063
L (Pin 1:27)
2
[] Abel Garantche - Central Crossing (7-9) 1079
L (Pin 0:27)
2063
L (Dec 6-1)
3062
W (Pin 1:16)
3
[] Brayden Keihl - Versailles (6-3) 1078
L (Maj 12-3)
2062
L (Pin 5:40)
3062
L (Pin 1:16)
4
[7] Aiden Ritacco - Mentor (15-11) 1078
W (Maj 12-3)
2063
W (Dec 6-1)
3063
W (Pin 1:27)
1
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Bryce Ferguson - Tecumseh (12-10) 1081
L (For)
2064
L (For)
3065
L (For)
4
[] Tre Helsel - Central Crossing (0-) 1081
W (For)
2065
L (Pin 1:54)
3064
L (Maj 11-1)
3
[] Taryn - Versailles (0-0) 1080
L (Pin 1:42)
2064
W (For)
3064
W (Maj 11-1)
2
[6] Collin Maynard - Franklin Heights (8-4) 1080
W (Pin 1:42)
2065
W (Pin 1:54)
3065
W (For)
1
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Miles Ashbaugh - Woodridge Local (10-4) 1082
W (Pin 1:14)
BYE
3066
W (Dec 7-2)
1
[5] Zach Rutledge - New Albany (12-5) BYE
2066
W (Pin 5:09)
3066
L (Dec 7-2)
2
[] Leonte Thomas - Walnut Ridge (10-11) 1082
L (Pin 1:14)
2066
L (Pin 5:09)
BYE
3
Bracket After Pool
Austin Terrell (WBR)
4048 (Dec 2-0) 
Miles Ashbaugh (WLO)
Aiden Ritacco (MEN)
4049 (Dec 5-2) 
Collin Maynard (FHE)
Miles Ashbaugh (WLO)

6046 (Dec 6-0)

1st Place Winner

Collin Maynard (FHE)

Austin Terrell (WBR)

6047 (Dec 7-5)

3rd Place Winner

Aiden Ritacco (MEN)

Sawyer Hanby (TRI)
4050 (Pin 3:59) 
Zach Rutledge (NAL)
Mason Gates (TWO)
4051 (Pin 1:07) 
Taryn (VER)
Zach Rutledge (NAL)

6048 (Pin 2:42)

5th Place Winner

Mason Gates (TWO)

Sawyer Hanby (TRI)

6049 (Dec 3-1)

7th Place Winner

Taryn (VER)
6th Annual Comet Classic - 285 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Austin Nerderman - Versailles (9-5) 1084
L (Dec 4-3)
2067
W (Pin 1:06)
3068
L (Pin 1:41)
3
[] Ethan Warner - Hamilton Township (0-6) 1083
L (Pin 0:45)
2067
L (Pin 1:06)
3067
L (Pin 0:47)
4
[8] Derek Rymer - Western Brown (16-6) 1083
W (Pin 0:45)
2068
W (Dec 4-2)
3068
W (Pin 1:41)
1
[] Devan Welch - Mentor (14-9) 1084
W (Dec 4-3)
2068
L (Dec 4-2)
3067
W (Pin 0:47)
2
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Day'Myrin Jones - Franklin Heights (10-1) 1086
W (Pin 1:33)
2069
W (Pin 0:16)
3070
W (Pin 5:30)
1
[] Lance Blackwell - Central Crossing (0-0) 1086
L (Pin 1:33)
2070
L (Dec 1-0)
3069
W (Pin 0:29)
3
[7] Zach McMinn - Dublin Jerome (14-3) 1085
W (Pin 0:50)
2070
W (Dec 1-0)
3070
L (Pin 5:30)
2
[] Mathew Parks - Mifflin (2-10) 1085
L (Pin 0:50)
2069
L (Pin 0:16)
3069
L (Pin 0:29)
4
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Hunter Calao - Mentor (5-2) 1088
W (Pin 2:43)
2072
W (Pin 2:19)
3071
L (Dec 7-4)
2
[] Alistair Larson - Woodridge Local (0-) 1087
L (Pin 1:28)
2072
L (Pin 2:19)
3072
W (Pin 5:54)
3
[] Alex Mills - Tecumseh (3-2) 1088
L (Pin 2:43)
2071
L (Pin 1:15)
3072
L (Pin 5:54)
4
[6] Omari Green - Central Crossing (13-3) 1087
W (Pin 1:28)
2071
W (Pin 1:15)
3071
W (Dec 7-4)
1
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Billy Lee - New Albany (11-6) 1090
W (Pin 1:33)
2073
L (Pin 3:06)
3074
W (Pin 3:04)
2
[] Chase Turner - Vandalia Butler (9-7) 1089
W (Pin 2:56)
2073
W (Pin 3:06)
3073
W (Pin 0:23)
1
[] Karson Canterbury - Franklin Heights (2-3) 1090
L (Pin 1:33)
2074
L (Pin 2:41)
3073
L (Pin 0:23)
4
[] Taylor - Tecumseh (0-0) 1089
L (Pin 2:56)
2074
W (Pin 2:41)
3074
L (Pin 3:04)
3
Bracket After Pool
Derek Rymer (WBR)
4052 (Tec 16-1) 
Chase Turner (VBU)
Day'Myrin Jones (FHE)
4053 (Dec 5-2) 
Omari Green (CCR)
Derek Rymer (WBR)

6050 (Pin 2:23)

1st Place Winner

Day'Myrin Jones (FHE)

Chase Turner (VBU)

6051 (Pin 4:33)

3rd Place Winner

Omari Green (CCR)

Devan Welch (MEN)
4054 (Dec 8-2) 
Billy Lee (NAL)
Zach McMinn (DJE)
4055 (Dec 10-6) 
Hunter Calao (MEN)
Devan Welch (MEN)

6052 (Def)

5th Place Winner

Hunter Calao (MEN)

Billy Lee (NAL)

6053 (Maj 12-0)

7th Place Winner

Zach McMinn (DJE)