6th Annual Comet Classic - 138 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Tanner Donathan - Western Brown (15-4) 1031
W (Tec 18-2)
2019
W (Pin 1:28)
3020
W (Pin 5:50)
1
[8] Justin Mustard - Logan (12-8) 1030
W (Pin 1:17)
2020
W (Pin 0:57)
3020
L (Pin 5:50)
2
[] Jack Sauter - New Albany (4-8) 1031
L (Tec 18-2)
2020
L (Pin 0:57)
3019
W (Pin 0:44)
3
[] Prewitt - Whetstone (0-0) 1030
L (Pin 1:17)
2019
L (Pin 1:28)
3019
L (Pin 0:44)
4
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Matt Verdes - Vandalia Butler (16-5) 1033
W (Tec 16-1)
2022
W (Pin 1:07)
3021
W (Pin 3:21)
1
[] Nick Harris - Thomas Worthington (6-10) 1032
L (Pin 1:48)
2022
L (Pin 1:07)
3022
L (Pin 0:41)
4
[] Ali El-Barati - Central Crossing (0-) 1033
L (Tec 16-1)
2021
L (Dec 6-2)
3022
W (Pin 0:41)
3
[7] Paul Martello - Bishop Ready (10-6) 1032
W (Pin 1:48)
2021
W (Dec 6-2)
3021
L (Pin 3:21)
2
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Cyle Wells - Tecumseh (21-3) 1035
W (Pin 3:08)
2024
W (Pin 1:30)
3023
W (Pin 4:36)
1
[6] Nick Monnier - Versailles (11-6) 1034
W (Pin 1:42)
2023
W (Dec 13-7)
3023
L (Pin 4:36)
2
[] Cai Reynolds - Tri-Valley (0-) 1035
L (Pin 3:08)
2023
L (Dec 13-7)
3024
W (Pin 3:42)
3
[] Jeremiah Hanna - Hamilton Township (2-8) 1034
L (Pin 1:42)
2024
L (Pin 1:30)
3024
L (Pin 3:42)
4
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Lane Williams - Dublin Jerome (17-4) 1037
W (Maj 12-2)
2026
W (Pin 0:21)
3025
W (Maj 10-2)
1
[5] Drew Rush - Woodridge Local (7-4) 1036
W (Pin 0:22)
2025
W (Dec 10-6)
3025
L (Maj 10-2)
2
[] Preston Hove - Mentor (1-6) 1037
L (Maj 12-2)
2025
L (Dec 10-6)
3026
W (Pin 0:59)
3
[] Michelle - Franklin Heights (0-0) 1036
L (Pin 0:22)
2026
L (Pin 0:21)
3026
L (Pin 0:59)
4
Bracket After Pool
Tanner Donathan (WBR)
4020 (Dec 7-2) 
Lane Williams (DJE)
Matt Verdes (VBU)
4021 (Pin 3:00) 
Cyle Wells (TEC)
Tanner Donathan (WBR)

6018 (Maj 11-2)

1st Place Winner

Cyle Wells (TEC)

Lane Williams (DJE)

6019 (Maj 11-0)

3rd Place Winner

Matt Verdes (VBU)

Justin Mustard (LOG)
4022 (Dec 10-4) 
Drew Rush (WLO)
Paul Martello (BRE)
4023 (Maj 10-2) 
Nick Monnier (VER)
Drew Rush (WLO)

6020 (Dec 7-0)

5th Place Winner

Paul Martello (BRE)

Justin Mustard (LOG)

6021 (Dec 6-3)

7th Place Winner

Nick Monnier (VER)