6th Annual Comet Classic - 145 lbs Bracket
Pool 1
Name R1 R2 R3 Placement
[1] Andrew Halko - Bishop Ready (14-2) BYE
2027
W (Tec 21-5)
3027
W (Pin 1:55)
1
[] Jett Johnston - Woodridge Local (0-0) 1038
W (Pin 4:17)
2027
L (Tec 21-5)
BYE
2
[] Colt Hull - Logan (9-10) 1038
L (Pin 4:17)
BYE
3027
L (Pin 1:55)
3
Pool 2
Name R1 R2 R3 Placement
[2] Joseph Campbell - Tecumseh (9-3) 1039
L (Dec 4-2)
2028
W (Pin 2:22)
BYE
2
[] Michael Brandt - Vandalia Butler (8-8) 1039
W (Dec 4-2)
BYE
3028
W (Pin 1:10)
1
[] Chris Earliwine - Thomas Worthington (2-2) BYE
2028
L (Pin 2:22)
3028
L (Pin 1:10)
3
Pool 3
Name R1 R2 R3 Placement
[3] Lincoln Splete - Mentor (17-11) BYE
2029
W (Def)
3029
W (Pin 1:21)
1
[] Kaden - Versailles (0-0) 1040
W (Pin 3:21)
2029
L (Def)
BYE
2
[] Kybarrree Terry - Mifflin (1-11) 1040
L (Pin 3:21)
BYE
3029
L (Pin 1:21)
3
Pool 4
Name R1 R2 R3 Placement
[4] Romeo Gabriel - Hamilton Township (17-3) 1041
W (Pin 0:50)
2030
W (Pin 3:23)
BYE
1
[] Joe Racan - Dublin Jerome (0-0) 1041
L (Pin 0:50)
BYE
3030
L (Pin 1:29)
3
[] Bryce Echeman - Vandalia Butler (0-0) BYE
2030
L (Pin 3:23)
3030
W (Pin 1:29)
2
Pool 5
Name R1 R2 R3 Placement
[6] Derek Layne - Central Crossing (5-4) 1042
W (Maj 12-1)
BYE
BYE
1
[] Justin Rickenbacher - Woodridge Local (6-5) 1042
L (Maj 12-1)
BYE
BYE
2
Pool 6
Name R1 R2 R3 Placement
[7] Ezra Strickland - Dublin Jerome (6-1) 1043
L (Dec 7-0)
BYE
BYE
2
[] Chad Robinson - Western Brown (7-7) 1043
W (Dec 7-0)
BYE
BYE
1
Pool 7
Name R1 R2 R3 Placement
[8] Ford Buterbaugh - Whetstone (5-6) 1044
W (Pin 0:53)
BYE
BYE
1
[] Khyri McCarrel - Franklin Heights (1-4) 1044
L (Pin 0:53)
BYE
BYE
2
Pool 8
Name R1 R2 R3 Placement
[5] Gravette - Tecumseh (6-5) 1045
L (Pin 2:37)
BYE
BYE
2
[] Melvin Patterson - Walnut Ridge (13-15) 1045
W (Pin 2:37)
BYE
BYE
1
Bracket After Pool
Andrew Halko (BRE)
4024 (Maj 13-5) 
Melvin Patterson (WRI)
Romeo Gabriel (HTO)
4025 (Maj 11-1) 
Derek Layne (CCR)
Michael Brandt (VBU)
4026 (Pin 1:09) 
Ford Buterbaugh (WHE)
Lincoln Splete (MEN)
4027 (Maj 12-1) 
Chad Robinson (WBR)
Andrew Halko (BRE)
5016 (Dec 7-3) 
Romeo Gabriel (HTO)
Michael Brandt (VBU)
5017 (Dec 10-3) 
Lincoln Splete (MEN)
Andrew Halko (BRE)

6022 (Dec 5-3)

1st Place Winner

Lincoln Splete (MEN)

Romeo Gabriel (HTO)

6023 (Dec 4-1)

3rd Place Winner

Michael Brandt (VBU)

Melvin Patterson (WRI)
5018 (Dec 9-8) 
Derek Layne (CCR)
Ford Buterbaugh (WHE)
5019 (Pin 1:04) 
Chad Robinson (WBR)
Melvin Patterson (WRI)

6024 (Pin 0:52)

5th Place Winner

Chad Robinson (WBR)

Derek Layne (CCR)

6025 (Tec 21-4)

7th Place Winner

Ford Buterbaugh (WHE)