4th Annual Comet Classic - 113.0 Bracket
Pool 1
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[1] Zach Collins - Central Crossing (22-2) |
1004 W (Pin 1:30) |
2004 W (FF) |
3004 W (Pin 3:39) |
1
|
[8] Nick Monnier - Versailles (11-10) |
1005 W (FF) |
2003 W (Pin 1:11) |
3004 L (Pin 3:39) |
2
|
[] Celie Tyree - Franklin Heights (3-6) |
1005 L (FF) |
2004 L (FF) |
3003 W (FF) |
3
|
[] Yaniel Castillo - Walnut Ridge (-) |
1004 L (Pin 1:30) |
2003 L (Pin 1:11) |
3003 L (FF) |
4
|
Pool 2
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[2] Chase Watts - Logan Elm (16-17) |
1007 W (Pin 1:35) |
2006 W (FF) |
3005 W (Dec 5-1) |
1
|
[] Michaela Hale - Walnut Ridge (3-9) |
1007 L (Pin 1:35) |
2005 L (Pin 3:04) |
3006 W (FF) |
3
|
[7] Logan Vickery - Oak Hills (9-6) |
1006 W (FF) |
2005 W (Pin 3:04) |
3005 L (Dec 5-1) |
2
|
[] Abel Mengiste - Columbus Independence (5-15) |
1006 L (FF) |
2006 L (FF) |
3006 L (FF) |
4
|
Pool 3
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[3] Gavin Sineff - Tecumseh (10-3) |
1008 W (Pin 0:27) |
2007 W (Maj 12-1) |
3007 W (Maj 12-2) |
1
|
[6] Blake Stevens - Grove City (13-6) |
1009 W (Pin 0:37) |
2008 W (Pin 1:03) |
3007 L (Maj 12-2) |
2
|
[] Khali Brooks - Vandalia Butler (1-2) |
1008 L (Pin 0:27) |
2008 L (Pin 1:03) |
3008 W (Maj 12-3) |
3
|
[] Carter Wade - Pickerington Central (3-9) |
1009 L (Pin 0:37) |
2007 L (Maj 12-1) |
3008 L (Maj 12-3) |
4
|
Pool 4
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[4] Mitchell Coultas - Licking Heights (11-4) |
1011 W (Pin 1:41) |
2009 W (Pin 1:15) |
3010 L (Pin 1:51) |
2
|
[5] Logan Hoskins - Vandalia Butler (13-5) |
1010 W (Pin 1:35) |
2010 W (Pin 0:30) |
3010 W (Pin 1:51) |
1
|
[] Khao Sisomphone - Franklin Heights (3-8) |
1011 L (Pin 1:41) |
2010 L (Pin 0:30) |
3009 L (Pin 1:05) |
4
|
[] Dewon Ellision - Mifflin (8-11) |
1010 L (Pin 1:35) |
2009 L (Pin 1:15) |
3009 W (Pin 1:05) |
3
|
|
Bracket After Pool
Zach Collins (CCRO)
4004 (Dec 4-2 UTB)
Logan Hoskins (VBUT)
Chase Watts (LELM)
4005 (Dec 17-12)
Gavin Sineff (TECU)
Zach Collins (CCRO)
6004 (Pin 3:59) 1st Place Winner
Gavin Sineff (TECU)
Logan Hoskins (VBUT)
6005 (Pin 0:22) 3rd Place Winner
Chase Watts (LELM)
Nick Monnier (VERS)
4006 (Tec 19-4)
Mitchell Coultas (LHEI)
Logan Vickery (OHIL)
4007 (Maj 13-3)
Blake Stevens (GCIT)
Mitchell Coultas (LHEI)
6006 (Pin 5:20) 5th Place Winner
Logan Vickery (OHIL)
Nick Monnier (VERS)
6007 (Pin 2:59) 7th Place Winner
Blake Stevens (GCIT)
|