4th Annual Comet Classic - 138.0 Bracket
Pool 1
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[1] James White - Delaware Hayes (12-3) |
1035 W (Pin 3:09) |
2034 W (Maj 10-2) |
3033 W (Pin 1:10) |
1
|
[] Kyle Wuebker - Versailles (15-9) |
1034 W (Pin 3:37) |
2034 L (Maj 10-2) |
3034 W (Pin 2:25) |
2
|
[8] Schuyler Marinelli - Grove City (14-7) |
1034 L (Pin 3:37) |
2033 W (Pin 3:30) |
3033 L (Pin 1:10) |
3
|
[] Danny Caddell - Pickerington Central (2-5) |
1035 L (Pin 3:09) |
2033 L (Pin 3:30) |
3034 L (Pin 2:25) |
4
|
Pool 2
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[2] Jeffery Mullinax - Logan (10-8) |
1036 L (Dec 12-11) |
2035 W (Pin 0:55) |
3035 L (Pin 1:33) |
3
|
[] Emmett Cain - Delaware Hayes (13-5) |
1036 W (Dec 12-11) |
2036 L (Maj 12-0) |
3036 W (Pin 1:30) |
2
|
[] Luke Yeager - Licking Heights (8-11) |
1037 L (Pin 0:40) |
2035 L (Pin 0:55) |
3036 L (Pin 1:30) |
4
|
[7] Jestin Love - Vandalia Butler (17-8) |
1037 W (Pin 0:40) |
2036 W (Maj 12-0) |
3035 W (Pin 1:33) |
1
|
Pool 3
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[3] Braedan Butler - Logan Elm (5-5) |
1038 W (Pin 0:33) |
2038 W (Pin 2:16) |
3038 L (Dec 9-3) |
2
|
[6] Alec Hall - Tecumseh (10-5) |
1039 W (Pin 3:13) |
2037 W (Pin 1:12) |
3038 W (Dec 9-3) |
1
|
[] Sihlas Padmore - Walnut Ridge (3-12) |
1038 L (Pin 0:33) |
2037 L (Pin 1:12) |
3037 L (Pin 1:30) |
4
|
[] Bernado Dieubon - Mifflin (0-0) |
1039 L (Pin 3:13) |
2038 L (Pin 2:16) |
3037 W (Pin 1:30) |
3
|
Pool 4
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[4] Dane Fenice - Franklin Heights (13-8) |
1041 W (Pin 0:47) |
2040 W (Maj 13-3) |
3039 L (Maj 11-2) |
2
|
[5] Justin Taylor - Oak Hills (31-7) |
1040 W (Tec 16-0) |
2039 W (Pin 0:59) |
3039 W (Maj 11-2) |
1
|
[] Cody Ford - Grove City (0-0) |
1041 L (Pin 0:47) |
2039 L (Pin 0:59) |
3040 L (Pin 1:02) |
4
|
[] Derek Layne - Central Crossing (0-0) |
1040 L (Tec 16-0) |
2040 L (Maj 13-3) |
3040 W (Pin 1:02) |
3
|
|
Bracket After Pool
James White (DHAY)
4020 (Dec 5-2)
Justin Taylor (OHIL)
Jestin Love (VBUT)
4021 (Pin 2:40)
Alec Hall (TECU)
Justin Taylor (OHIL)
6020 (Dec 6-1) 1st Place Winner
Jestin Love (VBUT)
James White (DHAY)
6021 (Pin 2:21) 3rd Place Winner
Alec Hall (TECU)
Kyle Wuebker (VERS)
4022 (Dec 7-1)
Dane Fenice (FHEI)
Emmett Cain (DHAY)
4023 (Dec 4-2)
Braedan Butler (LELM)
Kyle Wuebker (VERS)
6022 (Pin 3:16) 5th Place Winner
Braedan Butler (LELM)
Dane Fenice (FHEI)
6023 (Dec 6-5) 7th Place Winner
Emmett Cain (DHAY)
|