4th Annual Comet Classic - 160.0 Bracket
Pool 1
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[1] Jaden Mattox - Central Crossing (6-0) |
1058 W (Pin 2:46) |
2058 W (Tec 21-6) |
3058 W (Tec 21-6) |
1
|
[] Luke Linton - Logan Elm (1-18) |
1058 L (Pin 2:46) |
2057 L (Pin 0:40) |
3057 L (Pin 0:36) |
4
|
[8] Tyler Gigandet - Versailles (12-9) |
1059 L (Dec 6-3) |
2057 W (Pin 0:40) |
3058 L (Tec 21-6) |
3
|
[] Jake Henley - Delaware Hayes (9-12) |
1059 W (Dec 6-3) |
2058 L (Tec 21-6) |
3057 W (Pin 0:36) |
2
|
Pool 2
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[2] Chance Esmont - Pickerington Central (21-5) |
1061 W (Pin 1:55) |
2059 W (Pin 1:12) |
3060 W (Pin 3:48) |
1
|
[] Kody Nanacarrow - Grove City (0-0) |
1060 L (Pin 0:37) |
2059 L (Pin 1:12) |
3059 L (Pin 0:24) |
4
|
[] Eric Shaw - Mifflin (8-11) |
1061 L (Pin 1:55) |
2060 L (Pin 1:59) |
3059 W (Pin 0:24) |
3
|
[7] Shacqueel Gordon - Walnut Ridge (11-6) |
1060 W (Pin 0:37) |
2060 W (Pin 1:59) |
3060 L (Pin 3:48) |
2
|
Pool 3
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[3] Nick Coyle - Vandalia Butler (20-6) |
1062 W (Pin 0:57) |
2062 W (Pin 1:37) |
3062 L (Dec 8-4) |
2
|
[6] Phillip Fall - Oak Hills (20-8) |
1063 W (Tec 17-2) |
2061 W (Pin 0:51) |
3062 W (Dec 8-4) |
1
|
[] Wyatt Peters - Licking Heights (9-7) |
1063 L (Tec 17-2) |
2062 L (Pin 1:37) |
3061 W (Pin 0:23) |
3
|
[] Ben Hole - Versailles (-) |
1062 L (Pin 0:57) |
2061 L (Pin 0:51) |
3061 L (Pin 0:23) |
4
|
Pool 4
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[4] Irbaham Sessay - Whetstone (15-5) |
1064 W (Maj 18-6) |
BYE
|
3063 W (Maj 15-5) |
1
|
[5] Zach Stewart - Franklin Heights (15-5) |
BYE
|
2063 W (Pin 3:03) |
3063 L (Maj 15-5) |
2
|
[] Jonathon Siroin - Tecumseh (2-8) |
1064 L (Maj 18-6) |
2063 L (Pin 3:03) |
BYE
|
3
|
|
Bracket After Pool
Jaden Mattox (CCRO)
4032 (Tec 21-5)
Irbaham Sessay (WHET)
Chance Esmont (PCEN)
4033 (Dec 1-0)
Phillip Fall (OHIL)
Jaden Mattox (CCRO)
6032 (Dec 11-6) 1st Place Winner
Chance Esmont (PCEN)
Irbaham Sessay (WHET)
6033 (Maj 15-5) 3rd Place Winner
Phillip Fall (OHIL)
Jake Henley (DHAY)
4034 (Maj 11-2)
Zach Stewart (FHEI)
Shacqueel Gordon (WRID)
4035 (Dec 7-4)
Nick Coyle (VBUT)
Jake Henley (DHAY)
6034 (Dec 4-3) 5th Place Winner
Nick Coyle (VBUT)
Zach Stewart (FHEI)
6035 (Pin 0:48) 7th Place Winner
Shacqueel Gordon (WRID)
|