5th Annual Comet Classic - 106.0 Bracket
Pool 1
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[1] Taryn Martin - Grove City (9-3) |
BYE
|
2000 L (Dec 11-5) |
3000 L (Dec 8-4) |
3
|
[] Blake Holzschuh - Logan Elm (15-12) |
1000 L (Dec 10-9) |
2000 W (Dec 11-5) |
BYE
|
2
|
[] Axel Ventura - Hilliard Darby (6-2) |
1000 W (Dec 10-9) |
BYE
|
3000 W (Dec 8-4) |
1
|
Pool 2
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[2] Nathan Demangeont - Woodridge (12-4) |
1001 W (Pin 5:47) |
BYE
|
3001 L (Pin 1:42) |
2
|
[] Ethan Warthman - Logan (8-9) |
1001 L (Pin 5:47) |
2001 L (Pin 0:59) |
BYE
|
3
|
[] Connor Voltz - Twinsburg (15-9) |
BYE
|
2001 W (Pin 0:59) |
3001 W (Pin 1:42) |
1
|
Pool 3
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[3] Matt Motter - Vandalia Butler (15-6) |
BYE
|
2002 W (Pin 1:00) |
3002 W (Pin 1:59) |
1
|
[] Ricky Dewhurst - Pickerington Central (0-0) |
1002 L (Pin 4:42) |
2002 L (Pin 1:00) |
BYE
|
3
|
[] Tamas Eder - Delaware Hayes (6-9) |
1002 W (Pin 4:42) |
BYE
|
3002 L (Pin 1:59) |
2
|
Pool 4
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[4] Kobe Epperly - Versailles (18-9) |
1003 W (Pin 3:14) |
BYE
|
3003 W (Pin 1:27) |
1
|
[] A.J. Stoll - Grove City (0-0) |
1003 L (Pin 3:14) |
2003 W (Pin 2:55) |
BYE
|
2
|
[] Jenrri Molina - Walnut Ridge (7-11) |
BYE
|
2003 L (Pin 2:55) |
3003 L (Pin 1:27) |
3
|
|
Bracket After Pool
Axel Ventura (HDAR)
4000 (Pin 1:24)
Nathan Demangeont (WOOD)
Kobe Epperly (VERS)
4001 (Pin 3:44)
Tamas Eder (DHAY)
Connor Voltz (TWIN)
4002 (Dec 9-4)
Blake Holzschuh (LELM)
Matt Motter (VBUT)
4003 (Pin 2:40)
A.J. Stoll (GCIT)
Axel Ventura (HDAR)
5000 (Dec 3-2)
Kobe Epperly (VERS)
Connor Voltz (TWIN)
5001 (Maj 10-1)
Matt Motter (VBUT)
Kobe Epperly (VERS)
6000 (Dec 9-3) 1st Place Winner
Matt Motter (VBUT)
Axel Ventura (HDAR)
6001 (FF) 3rd Place Winner
Connor Voltz (TWIN)
Nathan Demangeont (WOOD)
5002 (Pin 2:16)
Tamas Eder (DHAY)
Blake Holzschuh (LELM)
5003 (Pin 2:47)
A.J. Stoll (GCIT)
Nathan Demangeont (WOOD)
6002 (Pin 2:38) 5th Place Winner
A.J. Stoll (GCIT)
Tamas Eder (DHAY)
6003 (Def ) 7th Place Winner
Blake Holzschuh (LELM)
|