5th Annual Comet Classic - 285.0 Bracket
Pool 1
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[1] Jacob Cover - Hilliard Darby (21-4) |
1094 W (Pin 1:00) |
2094 W (Pin 0:49) |
3094 W (Pin 0:58) |
1
|
[] Omari Green - Central Crossing (0-0) |
1094 L (Pin 1:00) |
2095 L (Pin 2:57) |
3095 W (Pin 0:29) |
3
|
[] J`Von Cain - Delaware Hayes (2-7) |
1095 L (Pin 1:38) |
2094 L (Pin 0:49) |
3095 L (Pin 0:29) |
4
|
[8] Joey Woodlard - Grove City (9-8) |
1095 W (Pin 1:38) |
2095 W (Pin 2:57) |
3094 L (Pin 0:58) |
2
|
Pool 2
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[2] Austin Hindley - Woodridge (12-5) |
1097 W (Pin 1:12) |
2097 W (Pin 1:28) |
3096 W (Dec 3-1) |
1
|
[] Daniel Kaspravich - Whetstone (0-0) |
1097 L (Pin 1:12) |
2096 L (Pin 1:12) |
3097 L (Pin 0:53) |
4
|
[7] James Castro - Pickerington Central (16-7) |
1096 W (Pin 3:44) |
2096 W (Pin 1:12) |
3096 L (Dec 3-1) |
2
|
[] Louden Kiehl - Versailles (0-0) |
1096 L (Pin 3:44) |
2097 L (Pin 1:28) |
3097 W (Pin 0:53) |
3
|
Pool 3
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[3] Bobby Logan - Central Crossing (7-3) |
1098 L (Pin 1:35) |
2099 W (Pin 0:47) |
3099 L (FF) |
3
|
[] Alex Mills - Tecumseh (8-8) |
1098 W (Pin 1:35) |
2098 L (Pin 0:45) |
3098 W (Pin 1:52) |
2
|
[] Louie Eigenesee - Grove City (0-0) |
1099 L (Pin 0:30) |
2099 L (Pin 0:47) |
3098 L (Pin 1:52) |
4
|
[6] Dawson Shaw - West (20-0) |
1099 W (Pin 0:30) |
2098 W (Pin 0:45) |
3099 W (FF) |
1
|
Pool 4
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[4] Peyton Bartley - Xenia (22-3) |
1101 W (Dec 0-0) |
2101 W (Pin 0:43) |
3100 W (Pin 3:56) |
1
|
[5] Jeffrey Ware - Versailles (28-6) |
1100 W (Pin 1:37) |
2100 W (Dec 0-0) |
3100 L (Pin 3:56) |
2
|
[] BYE - Walnut Ridge (1-4) |
1101 L (Dec 0-0) |
2100 L (Dec 0-0) |
3101 W (Dec 0-0) |
3
|
[] Chase Turner - Vandalia Butler (0-6) |
1100 L (Pin 1:37) |
2101 L (Pin 0:43) |
3101 L (Dec 0-0) |
4
|
|
Bracket After Pool
Jacob Cover (HDAR)
4052 (Pin 2:24)
Peyton Bartley (XENI)
Austin Hindley (WOOD)
4053 (Pin 1:25)
Dawson Shaw (WEST)
Jacob Cover (HDAR)
6048 (Pin 1:20) 1st Place Winner
Dawson Shaw (WEST)
Peyton Bartley (XENI)
6049 (Dec 1-0) 3rd Place Winner
Austin Hindley (WOOD)
Joey Woodlard (GCIT)
4054 (Pin 1:15)
Jeffrey Ware (VERS)
James Castro (PCEN)
4055 (Def )
Alex Mills (TECU)
Jeffrey Ware (VERS)
6050 (Pin 3:58) 5th Place Winner
James Castro (PCEN)
Joey Woodlard (GCIT)
6051 (FF) 7th Place Winner
Alex Mills (TECU)
|