5th Annual Comet Classic - 138.0 Bracket
Pool 1
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[1] Ryan Fahy - Central Crossing (9-6) |
1032 W (Tec 20-3) |
2033 W (Dec 11-4) |
3033 W (Dec 5-1) |
1
|
[] Deric Luther - Walnut Ridge (12-11) |
1033 L (Maj 11-3) |
2032 L (Maj 14-6) |
3033 L (Dec 5-1) |
4
|
[] Brian Fay - Woodridge (8-7) |
1033 W (Maj 11-3) |
2033 L (Dec 11-4) |
3032 W (Pin 3:44) |
2
|
[] Darric McClinton - Whetstone (0-0) |
1032 L (Tec 20-3) |
2032 W (Maj 14-6) |
3032 L (Pin 3:44) |
3
|
Pool 2
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[2] Justin Swavely - Grove City (18-1) |
1035 W (Pin 1:09) |
2035 W (Pin 1:00) |
3034 W (Pin 3:31) |
1
|
[] Zaquria Mott - Pickerington Central (0-0) |
1034 L (Pin 3:04) |
2034 L (Dec 6-5) |
3034 L (Pin 3:31) |
4
|
[] Michael Brandt - Vandalia Butler (11-11) |
1034 W (Pin 3:04) |
2035 L (Pin 1:00) |
3035 W (Maj 14-3) |
2
|
[] Zach Vent - Hilliard Darby (4-6) |
1035 L (Pin 1:09) |
2034 W (Dec 6-5) |
3035 L (Maj 14-3) |
3
|
Pool 3
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[3] Lucas Rodgers - Tecumseh (16-6) |
1037 W (Dec 12-7) |
2036 W (Tec 23-6) |
3037 L (Inj) |
2
|
[] Ethan Morra - Central Crossing (0-0) |
1036 L (Pin 2:31) |
2037 L (Pin 3:56) |
3037 W (Inj) |
4
|
[] Thomas Reynolds - Logan (11-10) |
1037 L (Dec 12-7) |
2037 W (Pin 3:56) |
3036 W (Pin 2:19) |
1 Team Points |
[] Alex Kaiser - Versailles (0-0) |
1036 W (Pin 2:31) |
2036 L (Tec 23-6) |
3036 L (Pin 2:19) |
3 Head to Head |
Pool 4
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[4] Peyton Bennett - Logan Elm (26-2) |
1039 W (Pin 1:43) |
2038 W (Dec 3-0) |
3039 W (Dec 5-2) |
1
|
[] Ross Jeffers - Delaware Hayes (1-3) |
1039 L (Pin 1:43) |
2039 L (Pin 2:52) |
3038 L (Pin 3:21) |
4
|
[] Jack Turle - Twinsburg (6-7) |
1038 L (Pin 4:57) |
2039 W (Pin 2:52) |
3039 L (Dec 5-2) |
3
|
[] Kyle Wuebker - Versailles (27-10) |
1038 W (Pin 4:57) |
2038 L (Dec 3-0) |
3038 W (Pin 3:21) |
2
|
|
Bracket After Pool
Ryan Fahy (CCRO)
4020 (Dec 3-2)
Peyton Bennett (LELM)
Justin Swavely (GCIT)
4021 (FF)
Lucas Rodgers (TECU)
Ryan Fahy (CCRO)
6016 (Dec 8-5) 1st Place Winner
Justin Swavely (GCIT)
Peyton Bennett (LELM)
6017 (FF) 3rd Place Winner
Lucas Rodgers (TECU)
Brian Fay (WOOD)
4022 (Dec 5-3)
Kyle Wuebker (VERS)
Michael Brandt (VBUT)
4023 (Pin 2:56)
Thomas Reynolds (LOGA)
Kyle Wuebker (VERS)
6018 (Dec 10-9) 5th Place Winner
Thomas Reynolds (LOGA)
Brian Fay (WOOD)
6019 (Dec 7-5) 7th Place Winner
Michael Brandt (VBUT)
|