5th Annual Comet Classic - 126.0 Bracket
Pool 1
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[1] David Massey - Woodridge (19-2) |
1017 W (Pin 3:00) |
2017 W (Pin 1:54) |
3016 W (Pin 2:37) |
1
|
[] Jack Zimmerman - Whetstone (2-9) |
1017 L (Pin 3:00) |
2016 L (Pin 1:56) |
3017 L (Pin 1:18) |
4
|
[] Justin Carney - Central Crossing (3-7) |
1016 L (Dec 12-9) |
2017 L (Pin 1:54) |
3017 W (Pin 1:18) |
3
|
[] Holden Walters - Pickerington Central (7-6) |
1016 W (Dec 12-9) |
2016 W (Pin 1:56) |
3016 L (Pin 2:37) |
2
|
Pool 2
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[2] Hunter Donnan - Tecumseh (21-5) |
1019 W (Tec 20-5) |
2018 W (Maj 12-1) |
3019 W (Pin 1:11) |
1
|
[] Zach Raquepaw - Delaware Hayes (8-10) |
1019 L (Tec 20-5) |
2019 W (Pin 1:09) |
3018 W (Dec 7-1) |
2
|
[] Blake Snoufer - Central Crossing (0-0) |
1018 L (Pin 1:14) |
2019 L (Pin 1:09) |
3019 L (Pin 1:11) |
4
|
[] Henry Ovalle - Twinsburg (-) |
1018 W (Pin 1:14) |
2018 L (Maj 12-1) |
3018 L (Dec 7-1) |
3
|
Pool 3
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[3] Bailey Suddeth - Vandalia Butler (12-5) |
1020 W (Dec 7-4) |
2021 W (Pin 1:27) |
3021 W (Dec 7-2) |
1
|
[] Isaac Richards - Hilliard Darby (5-2) |
1021 W (Pin 4:41) |
2020 W (Dec 9-3) |
3021 L (Dec 7-2) |
2
|
[] Jacob Flask - Twinsburg (8-9) |
1020 L (Dec 7-4) |
2020 L (Dec 9-3) |
3020 W (Pin 0:58) |
3
|
[] Josiah Bever - Grove City (0-4) |
1021 L (Pin 4:41) |
2021 L (Pin 1:27) |
3020 L (Pin 0:58) |
4
|
Pool 4
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[4] Cael Bey - Versailles (21-11) |
1022 W (Maj 14-6) |
2022 L (Pin 0:44) |
3022 W (Pin 1:33) |
1 Head to Head |
[] Clutch Poling - Logan (2-6) |
1023 L (Pin 0:41) |
2022 W (Pin 0:44) |
3023 L (Pin 1:29) |
4 Points Scored |
[] Angel Sambois - Walnut Ridge (10-12) |
1023 W (Pin 0:41) |
2023 L (Pin 3:48) |
3022 L (Pin 1:33) |
3 Pin Time |
[] Demeko Barnes - Delaware Hayes (5-4) |
1022 L (Maj 14-6) |
2023 W (Pin 3:48) |
3023 W (Pin 1:29) |
2
|
|
Bracket After Pool
David Massey (WOOD)
4012 (Maj 9-1)
Cael Bey (VERS)
Hunter Donnan (TECU)
4013 (Dec 2-1)
Bailey Suddeth (VBUT)
David Massey (WOOD)
6008 (Maj 12-2) 1st Place Winner
Bailey Suddeth (VBUT)
Cael Bey (VERS)
6009 (Dec 2-0) 3rd Place Winner
Hunter Donnan (TECU)
Holden Walters (PCEN)
4014 (Dec 7-0)
Demeko Barnes (DHAY)
Zach Raquepaw (DHAY)
4015 (Dec 8-3)
Isaac Richards (HDAR)
Demeko Barnes (DHAY)
6010 (Dec 3-1) 5th Place Winner
Isaac Richards (HDAR)
Holden Walters (PCEN)
6011 (Maj 12-0) 7th Place Winner
Zach Raquepaw (DHAY)
|