5th Annual Comet Classic - 152.0 Bracket
Pool 1
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[1] Jestin Love - Vandalia Butler (20-3) |
1048 W (Pin 0:22) |
2049 W (Pin 0:40) |
3049 W (Pin 1:16) |
1
|
[] Sihlas Padmore - Walnut Ridge (11-12) |
1049 L (Pin 1:57) |
2049 L (Pin 0:40) |
3048 W (Dec 10-5) |
3
|
[8] Moutaga Sy - Mifflin (8-4) |
1049 W (Pin 1:57) |
2048 W (Pin 5:46) |
3049 L (Pin 1:16) |
2
|
[] Noah Gilmore - Versailles (0-0) |
1048 L (Pin 0:22) |
2048 L (Pin 5:46) |
3048 L (Dec 10-5) |
4
|
Pool 2
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[2] Hunter Barker - Grove City (17-3) |
1050 W (FF) |
2051 W (Pin 1:55) |
3051 L (Dec 8-3) |
2
|
[7] Isaac Yoho - Woodridge (17-4) |
1051 W (Pin 0:39) |
2050 W (FF) |
3051 W (Dec 8-3) |
1
|
[] Clay Ours - Delaware Hayes (2-3) |
1051 L (Pin 0:39) |
2051 L (Pin 1:55) |
3050 W (FF) |
3
|
[] Forfeith - Whetstone (9-10) |
1050 L (FF) |
2050 L (FF) |
3050 L (FF) |
4
|
Pool 3
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[3] Alec Hall - Tecumseh (13-5) |
1052 W (Tec 15-0) |
2052 W (Tec 17-2) |
3052 L (Dec 10-3) |
2
|
[6] Aidan Corrigan - Twinsburg (24-5) |
1053 W (Tec 16-0) |
2053 W (Pin 1:53) |
3052 W (Dec 10-3) |
1
|
[] Chase Brooks - Central Crossing (1-10) |
1052 L (Tec 15-0) |
2053 L (Pin 1:53) |
3053 W (Pin 3:20) |
3
|
[] Danny Cadell - Pickerington Central (4-2) |
1053 L (Tec 16-0) |
2052 L (Tec 17-2) |
3053 L (Pin 3:20) |
4
|
Pool 4
Name |
R1 |
R2 |
R3 |
Placement |
[4] Caiden Rayburn - Hilliard Darby (0-0) |
1054 W (Pin 0:32) |
2055 W (Pin 0:18) |
3055 W (Dec 6-4) |
1
|
[] Clayton Davis - Xenia (5-14) |
1055 L (Pin 0:35) |
2055 L (Pin 0:18) |
3054 W (Pin 3:30) |
3
|
[] Cole Hartley - Logan Elm (3-13) |
1054 L (Pin 0:32) |
2054 L (Pin 1:20) |
3054 L (Pin 3:30) |
4
|
[5] Jeffery Mullinax - Logan (20-4) |
1055 W (Pin 0:35) |
2054 W (Pin 1:20) |
3055 L (Dec 6-4) |
2
|
|
Bracket After Pool
Jestin Love (VBUT)
4028 (Tec 15-0)
Caiden Rayburn (HDAR)
Isaac Yoho (WOOD)
4029 (Dec 7-3)
Aidan Corrigan (TWIN)
Jestin Love (VBUT)
6024 (Pin 4:18) 1st Place Winner
Isaac Yoho (WOOD)
Caiden Rayburn (HDAR)
6025 (Tec 18-0) 3rd Place Winner
Aidan Corrigan (TWIN)
Moutaga Sy (MIFF)
4030 (Pin 3:36)
Jeffery Mullinax (LOGA)
Hunter Barker (GCIT)
4031 (Pin 4:18)
Alec Hall (TECU)
Jeffery Mullinax (LOGA)
6026 (Pin 3:58) 5th Place Winner
Hunter Barker (GCIT)
Moutaga Sy (MIFF)
6027 (DQ) 7th Place Winner
Alec Hall (TECU)
|